Шалке победи Олимпиакос с 2:1 в първи мач от група “В” на Шампионската лига. Успехът на “кралскосините” има още по-голяма стойност, защото бе постигнат на негостоприемния “Георгиос Караискакис” в Атина. След първоначалния силен домакински натиск гостите бързо укротиха еуфорията по трибуните и нанесоха своя удар. В 41-ата минута Джеферсон Фарфан проби по крилото и центрира в пеналта пред вратаря Мегиери. Хьоведес надскочи трима защитници на домакините и с глава прониза мрежата – 1:0 за Шалке.

Олимпиакос се хвърли в атака след почивката и в 58-ата минута успя да изравни. Джебур центрира в пеналта на гостите, Джамел Абдун овладя топката и изстреля истински снаряд в целта за 1:1. Попадението бе под номер 100 за гръцкия гранд в Шампионската лига. Това обаче изобщо не смути Шалке и още в следващата атака тимът отново водеше в резултата. Гостите разиграха бърза триходова комбинация, при която Холтби получи топката пред наказателното поле и с едно докосване я отклони към Хунтелаар. Таранът финтира Холебас и стреля в левия ъгъл на безпомощният Мегиери – 2:1 за Шалке. Смутената отбрана на Олимпиакос сгреши и минута по-късно. Манолас повали Барнета в пеналта – дузпа! Зад топката застана Хунтулаар, който обаче би в гредата. Така Шалке ликува в своя 150-и мач в евротурнирите.

0:1 Бенедикт Хьоведес (41), 1:1 Джамел Абдун (58), 1:2 Клаас Ян Хунтелаар (59)

Олимпиакос (Гърция): 42.Мегиери, 3.Модесто (69 -27.Греко), 15.Контрерас, 20.Холебас, 35.Торосидис, 2.Маниатис, 24.Манолас, 19.Давид Фустер (58 – 7.Ибагаса), 93.Абдун (69 – 11.Митроглу), 5.Пауло Мачадо, 10.Джебур

Шалке 04 (Германия): 36.Унерщал, 23.Фукс, 4.Хьоведес, 14.Пападопулос, 32.Матип, 27.Барнета (79 – 11.Афелай), 13.Джоунс (90 – 12.Хегер), 33.Нойщетер, 10.Холтби, 25.Хунтелаар, 17.Фарфан (90 – 31.Дракслер)

Съдия: Давид Фернандес Борбалан (Алмерия, Испания)
Жълти картони: Манолас, Ибагаса (О);Унерщал, Матип, Джоунс (Ш)