Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ 3!

Манчестър Юнайтед стартира новия сезон във Висшата лига със загуба. Неузнаваемо слабите "червени дяволи" отстъпиха с 0:1 при гостуването на Евертън. Двубоят на стадион "Гудисън Парк" се игра пред 38 415 зрители.

В герой за домакините се превърна Маруан Фелайни, който се разписа с глава в 57-ата минута и донесе успеха на "карамелите", давайки победен старт в кампанията за селекцията на Дейвид Мойс.

Българският нападател Димитър Бербатов беше сред резервите на Юнайтед, но не получи шанс за изява. Привлеченият от Арсенал Робин Ван Перси също не намери място в титулярната единайсеторка, като в 68-ата минута Сър Алекс му се довери и го пусна на мястото на Дани Уелбек. Последният стартира двубоя с Уейн Рууни в атака. По крилата пък действаха Нани и Шинджи Кагава, който беше закупен това лято от шампиона на Германия Борусия (Дортмунд).

Голмайсторът на Висшата лига за миналия сезон Ван Перси определено разочарова в дебюта си с екипа на Манчестър Юнайтед, като за малко повече от 20 минути така и не успя да направи нещо запомнящо се, с което да помогне на новия си тим да стигне поне до точката срещу надъханите играчи на Евертън. Момчетата на Дейвид Мойс дадоха всичко от себе си и напълно заслужено спечелиха мача, в който най-добър беше Маруан Фелайни.

Звездата на "червените дяволи" Уейн Рууни се представи под нивото си и единствено правеше отчаяни опити да порази вратата на бившия си съотборник в Манчестър Юнайтед Тим Хауърд. Опитният американски страж имаше по-малко работа от колетата си Давид Де Хеа. На вратаря на гостите му помогна и късмета, след като два пъти гредите не позволиха на топката да влети в мрежата му.

През първото полувреме Фелайни тресна гредата, а в 48-ата същото стори и Леон Осман, който нанесе бомбен изстрел от точката за изпълнение на дузпа, но топката разтресе напречната греда. 3_23.jpg

В 57-ата трудът на "карамелите" беше възнаграден. 24-годишният белгиец Маруан Фелайни се извиси над всички в наказателното поле на гостите и засече с глава центрираната от корнер топка, изпращайки я в долния ляв ъгъл на вратата на 19-кратния шампион на Англия - 1:0.

След полученото попадение "червените дяволи" опитаха да стигнат до изравнително попадение. В 67-ата минута Том Клевърли имаше реална възможност да направи 1:1, но притичалият Фил Ягиелка изби удара му от голлиния.

Финалният щурм на Манчестър Юнайтед се засили, но не доведе до нищо и така Евертън заслужено взе трите точки.

Освен Ван Перси, другите две смени, извършени от Сър Алекс, бяха Ашли Йънг и Андерсон. Бербатов упорито загряваше, но шотландският спец не реши да му гласува доверие. Както е известно, Митко е пред раздяла с английския гранд и нищо чудно трансферът му да се осъществи в близките дни.

ЕВЕРТЪН - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:0
1:0 Маруан Фелайни (57)
ЕВЕРТЪН: 24.Тим Хауърд, 2.Тони Хибърт, 6.Фил Ягиелка, 3.Лейтън Бейнс, 15.Силвен Дистен, 21.Леон Осман (80-23.Шеймъс Колман), 4.Дарън Гибсън, 18.Фил Невил, 22.Стивън Пиенар, 25.Маруан Фелайни (90+2-5.Джони Хейтинга), 7.Никица Йелавич (89-14.Стивън Нейсмит)
Резерви: 1.Ян Муха, 5.Джони Хейтинга, 14.Стивън Нейсмит, 19.Магай Гай, 20.Рос Баркли, 23.Шеймъс Колман, 28.Виктор Аничебе
Мениджър: Дейвид Мойс

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: 1.Давид Де Хеа, 15.Неманя Видич, 3.Патрис Евра, 16.Майкъл Карик, 7.Антонио Валенсия, 22.Пол Скоулс, 17.Нани (78-18.Ашли Йънг), 23.Том Клевърли (85-8.Андерсон), 26.Шинджи Кагава, 10.Уейн Рууни, 19.Дани Уелбек (68-20.Робин Ван Перси)
Резерви: 13.Андрес Линдегаард, 21.Рафаел Да Силва, 8.Андерсон, 18.Ашли Йънг, 31.Скот Уутън, 20.Робин Ван Перси, 9.ДИМИТЪР БЕРБАТОВ
Мениджър: Сър Алекс Фъргюсън

Ливърпул, стадион "Гудисън Парк"
Съдия: Андре Маринър
Жълти картони: Нани, Пол Скоулс (Манчестър Юнайтед)

szólj hozzá: Everton vs Manchester United 1:0 Fellaini

Следете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на уникалния лайвскор на БЛИЦ - ТУК

Уест Бромич - Ливърпул 3:0
1:0 Золтан Гера (43), 2:0 Питер Одемвинги (64-д), 3:0 Ромелу Лукаку (77)
18.08.12
17:00 ч.
Фулъм - Норич 5:0
1:0 Деймиън Дъф (26), 2:0 Младен Петрич (41), 3:0 Младен Петрич (54), 4:0 Качаниклич (66), 5:0 Сидуел (87-дузпа)
КПР - Суонзи 0:5
0:1 Мичу (8), 0:2 Мичу (53), 0:3 Натан Дайър (63), 0:4 Натан Дайър (71), 0:5 Скот Синклер (81)
Нюкасъл - Тотнъм 2:1
1:0 Демба Ба (55), 1:1 Дефоу (76), 2:1 Хатем Бен Арфа (80-дузпа)
19.08.12
15:30 ч.
Уигън - Челси 0:2
0:1 Бранислав Иванович (2), 0:2 Франк Лампард (7-д)
19.08.12
18:00 ч.
Манчестър Сити - Саутхемптън 3:2
1:0 Карлос Тевес (40), 1:1 Рики Ламбърт (59), 1:2 Стивън Дейвис (68), 2:2 Един Джеко (72), 3:2 Самир Насри (80)