Новият треньор на Барселона Тито Виланова записа успешен дебют в Примера дивисион. В мач от първия кръг на новия сезон каталунците победиха Реал Сосиедад с 5:1, а Лионел Меси продължи головата си серия от миналия сезон и се разписа на два пъти.

Въодушевени от домакинското равенство 1:1 на шампиона Реал (Мадрид) с Валенсия, “блаугранас” започнаха ударно и капитанът Карлес Пуйол откри резултата в 4-ата минута. Отговорът на гостите не закъсня и Гонсало Кастро изравни пет минути по-късно.

Вихреното начало на двубоя беше затвърдено с двете попадения на Меси. 25-годишният аржентинец се разписа в 11-ата и 16-ата минута. Малко преди почивката Педро направи 4:1 и не остави съмнения в тоталното превързходство на Барса.

Шест минути преди края резервата Давид Вия ознаменува с гол завръщането си в Примера дивисион. Испанският национал беше извън игра за повече от половин година след счупване на крака, получено на Световното клубно първенство.

Севиля - Хетафе 2:1
1:0 Фазио (34), 2:0 Алваро Негредо (39-д), 2:1 Алексис (51)
18.08.12
00:00 ч.
Майорка - Еспаньол 2:1
1:0 Хемед (2), 1:1 Вакасо (6), 2:1 Хемед (85)
19.08.12
20:00 ч.
Атлетик (Билбао) - Бетис 3:5
0:1 Рубен Кастро (7), 0:2 Хорхе Молина (26), 0:3 Бенат Ечебария (31), 1:3 Оскар де Маркос (47), 2:3 Микел Сан Хосе (67), 3:3 Микел Сан Хосе (77), 3:4 Алехандро Посуело (80), 3:5 Хорхе Молина (86)
Барселона - Реал Сосиедад 5:1
1:0 Карлес Пуйол (4), 1:1 Гонсало Кастро (9), 2:1 Лионел Меси (11), 3:1 Лионел Меси (16), 4:1 Педро Родригес (43), 5:1 Давид Вия (84)
20.08.12
00:00 ч.
Леванте - Атлетико (Мадрид) (ТВ+Булсатком)
Баланс: 12 мача, 3 победи за Леванте, 1 равенство, 8 победи за Атлетико (Мадрид)