Локомотив (Пловдив) отпадна от Лига Европа, след като загуби от Витес с 1:3 в реванш от Втория квалификационен кръг. В първата среща двата тима направиха равенство 4:4 в Ловеч. Единственото попадение за “смърфовете” в Холандия реализира Христо Златински от дузпа в 80-ата минута. Домакините поведоха с 3:0 след попадения на Хенкел, Анхолт и Бони. Локомотив (Пловдив) очаквано отпада от Европа, след като преди няколко дни Коко Динев се оттегли от клуба и дори реваншът беше под въпрос.

Треньорът на Локомотив (Пловдив) Емил Велев имаше на разположение изключително намален състав, след като трима футболисти преминаха в ЦСКА часове преди двубоя. В защита за Локо излязоха Ели Маркес, Валери Георгиев, Саламастракис и Венков. В центъра на терена започнаха Христо Златински, Даниел Георгиев и Кирикядис, отдясно Данчо Тодоров, а отляво – Здравко Лазаров. На върха на атаката игра бразилецът Тасио.

През първото полувреме осакатеният състав на Локомотив стоеше добре и дори създаде първото по-опасно положение. В 25-ата минута обаче Витес поведе с 1:0. Жонатан Рейс центрира и Марко ван Хинкел отблизо засече за първото попадение. В добавеното време на първото полувреме Патрик ван Аанхолт удвои преднината на холандския тим. Първоначално Стефано Кунчев отрази удара на Аанхолт, но при добавката нападателят беше точен.

Още в 47-ата минута Витес покачи на 3:0. Вилфред Бони реализира с глава, след като засече центриране. Последва натиск и сериозни положения пред вратата на Стефано Кунчев. Първо Рейс би с глава в аут, след това Хейден стреля от фаул в аут. В 80-ата минута Калаш фаулира в наказателното поле Илиян Йорданов и съдията даде дузпа за Локомотив. Христо Златински застана зад бялата точка и намали на 1:3. Последва пропуск на Здравко Лазаров, който не успя да преодолее вратаря на Витес. В последните секунди реферът даде дузпа и за домакините. Михаил Венков фаулира влезлия като резерва бивш юноша на Барселона Чантурия. Потърпевшият застана зад топката, но вратарят Стефано Кунчев спаси удара му и остави резултата непроменен.

ВИТЕС - ЛОКО (Пд) 3:1
1:0 Марко ван Гинкел (25), 2:0 Патрик ван Аанхолт (45+2), 3:0 Вилфрид Бони (47), 3:1 Христо Златински (80-дузпа)
(4:4 в първата среща)
ВИТЕС: 22.Пийт Велтхюйзен, 38.Патрик ван Аанхолт, 2.Томас Калас, 37.Гумар Кашия, 8.Марко ван Гинкел, 6.Франк ван дер Стрьойк, 7.Ники Хофс (77 - Прьопер), 4.Ян-Ари ван дер Хайден, 13.Жонатан Рейс, 9.Вилфрид Бони (69 - Хавенаар), 30.Ренато Ибара (73 - Чантурия)
Треньор: Фред Рутен

ЛОКО (Пд): 1.Стефано Кунчев, 28.Ели Маркес (72 - Тодор Тимонов), 3.Валери Георгиев, 44.Георгиос Саламастракис, 4.Михаил Венков, 55.Илиас Кириакидис, 23.Даниел Георгиев (56 - Илиян Йорданов), 16.Христо Златински, 7.Йордан Тодоров, 77.Здравко Лазаров, 9.Тасио (57 - Маламов)
Резерви: 22.Йордан Господинов, 33.Тодор Тимонов, 88.Георги Стефанов, 89.Станислав Маламов, 11.Илиян Йорданов
Треньор: Емил Велев