Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

Локомотив (Пловдив) и Витес изиграха зрелищен мач в Ловеч, завършвайки 4:4! Гостите от Холандия на 4 пъти повеждаха в резултата, но "смърфовете" стигнаха до равенството и интригата се запази за реванша след седмица, когато ще стане ясно кой от двата тима ще се класира в третия квалификационен кръг на Лига Европа.

С 2 гола за селекцията на Емил Велев блесна капитанът Здравко Лазаров, а по един добавиха Йордан Тодоров и новото попълнение Тасио, който влезе през втората част.

2k1.jpgМачът започна на високи обороти, а Локо (Пд) беше близо до откриване на резултата още в 8-ата минута. Тогава новото попълнение Йоргос Саламастракис засече с глава центриране отдясно на Здравко Лазаров, но топката попадна върху напречната греда на вратата на Витес и излезе в аут.

В 22-ата минута "смърфовете" обаче бяха попарени. Жонатан Рейс изведе Витес напред в резултата. Само минута по-късно Йордан Тодоров изравни след страхотно ножично изпълнение. В 30-ата Ван Гинкел отново даде преднина на гостите, след като се възползва от груба грешка на Йордан Господинов и с глава прати топката в опразнената врата на домакините.

Опитният Здравко Лазаров възстанови равенството за втори път в срещата в 49-ата минута, когато засече с глава центриране на Йордан Тодоров отдясно. Само 4 минути по-късно защитниците на "смърфовете" за пореден път действаха неразчетено и оставеният непокрит в наказателното поле Вилфрид Бони вкара трети гол за Витес - 2:3.

В 63-ата Здравко Лазаров се разписа за 3:3 със силен изстрел от границата на наказателното поле. Секунди по-късно напречната греда спаси домакините след удар от воле на Жонатан Рейс.

Ван Гинкел се разписа за 3:4 в 77-ата, но момчетата на Кокала не се предадоха и продължиха да атакуват. Трудът на "смърфовете" беше възнаграден във 2-ата минута на добавеното време, когато появилият се на смяна Тасио реализира за крайното 4:4. Така бразилският нападател успя да се разпише в първия си официален мач за Локо (Пд). "Смърфовете" само могат да съжаляват, че не стигнаха до пълния успех, след като в 93-ата минута Йордан Тодоров се озова очи в очи срещу стража на гостите, но не успя да го преодолее.

Мачът по минути - ТУК

ЛОКО (Пд) - ВИТЕС 4:4
0:1 Жонатан Рейс (22), 1:2 Йордан Тодоров (23), 1:2 Марко ван Гинкел (30), 2:2 Здравко Лазаров (49), 2:3 Вилфрид Бони (53), 3:3 Здравко Лазаров (64), 3:4 Марко ван Гинкел (77), 4:4 Тасио (90+2)
ЛОКО (Пд): 22.Йордан Господинов, 2.Джереми Родригес, 5.Юнес Бенжелюн, 44.Йоргос Саламастракис, 4.Михаил Венков, 23.Даниел Георгиев, 10.Сержиньо (72-28.Ели Маркес), 3.Валери Георгиев (57-9.Тасио), 7.Йордан Тодоров, 16.Христо Златински (85-55.Кириакидис), 77.Здравко Лазаров
Резерви: 1.Стефано Кунчев, 28.Ели Маркес, 33.Тодор Тимонов, 55.Кириакидис, 89.Станислав Маламов, 9.Тасио, 11.Илиян Йорданов
Треньор: Емил Велев

ВИТЕС: 22.Пийт Велтхюйзен, 38.Патрик ван Аанхолт, 2.Томас Калас, 37.Гумар Кашия, 16.Мичихиро Ясуда, 8.Марко ван Гинкел, 7.Ники Хофс, 4.Ян-Ари ван дер Хайден, 13.Жонатан Рейс, 9.Вилфрид Бони, 30.Ренато Ибара
Треньор: Фред Рутен