Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

България победи Германия с 3:1 (26:28, 25:19, 29:27, 25:19) в мач от Група "Е" на финалната фаза на Световната лига по волейбол. Това беше шести сблъсък между двата тима в последните месеци, като резултатът вече е равен – по три успеха. Победата е реванш на българските национали за загубения полуфинал на олимпийската квалификация в София през май.

Първата част беше равностойна и “лъвовете” имаха два геймбола, но не успяхме да ги използваме. Немците успяха да грабнат шанса си и спечелиха часта с 28:26 след ас на Йохен Шьопс.

Тимът на Найден Найденов реагира на загубения гейм и дори натрупа аванс от 5 точки в началото на втория гейм. Немците намалиха за 13:14, но включване на Тодор Скримов донесе на сигурност при посрещането. Това позволи на българите да върнат надмощието си на площадката и спечелиха частта с 25:19

В края си третият гейм много приличаше на първия.  В първата половина на частта немците имаха надмощие и дори в един момент поведоха с 5 точки. След това Найден Найденов пусна в игра Владимир Николов, който с няколко добри отигравания изравни резултата за 17:17. Последва размяна на точки и България спечели частта с 29:27. В края на третия гейм китайският съдия сгреши 3 пъти в ущърб на България, отсъждайки аут, въпреки че повторенията показваха, че топките попадаха на линиите.

Успехът в третия гейм даде криле на българите и те започнаха вихрено в четвъртата част. Ас на Владо Николов направи 6:2 в наша полза. Постепнно авансът ни се увеличи до пет точки при 16:11. Добра серия на Вальо Братоев на сервис пък направи разликата невъзможна за стопяване при 21:13 и въпреки усилията на германците България спечели частта с 25:19.

Победата днес ни дава сериозни шансове за класиране на полуфинал в Световната лига, а това ще стане факт, ако утре САЩ също победи Германия във втория мач от Група “Е”. Двубоят е утре от 20:45 часа в “Арена Армеец”.

България – Германия 3:1 (26:28, 25:19, 29:27, 25:19)

България: Георги Братоев (9 точки), Валентин Братоев (9), Виктор Йосифов (6), Теодор Тодоров (1), Тодор Алексиев (23), Цветан Соколов (14), Теодор Салпаров-либеро (Владимир Николов (8), Николай Пенчев (1), Николай Николов (5), Тодор Скримов)

Германия: Маркус Поп (1), Симон Тишер (1), Денис Калиберда (10), Маркус Бьоме (15), Гьорги Гроцер (16), Макс Гюнтьор (10), Маркос Щьоервалд-либеро (Себастиан Шварц, Бьорн Андрае (6), Йохен Шопс (9), Лукас Кампа)