Българският национал Мартин Петров игра цял мач за Болтън при равенството 2:2 в гостуването срещу Сток Сити в мач от последния 38-и кръг на английската Висша лига. Спечелената точка не се оказа достатъчна за спасение на Уондърърс, който изпадна в Чемпиъншип.

Мачът на „Британия Стейдиъм” започна лошо за Болтън, тъй като още в 13-ата минута Матю Етерингтън даде извеждащ пас към Джонатан Уолтърс, който вкара за 1:0 в полза на „грънчарите”. До края на полувремето гостите успяха да направят пълен обрат. Първо в 39-ата минута Марк Дейвис изравни за 1:1, а в последната минута на първата част Кристофър Ийгълс подаде към Кевин Дейвис, който бе точен за 1:2. След почивката в 77-ата минута Джонатан Уолтърс оформи крайното 2:2 след хладнокръвно изпълнение на дузпа.

С успеха си Болтън събра 36 точки и остана на 18-ото място в крайното класиране. Марто и компания имат еднакъв актив със приключилия на 17-о място КПР, който оцелява заради по-добра голова разлика въпреки драматичната си загуба при гостуването на Манчестър Сити с 2:3. Сток Сити пък завършва сезона на 14-о място с 45 точки.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 38 КРЪГ
13.05.12
17:00 ч.
Челси – Блекбърн 2:1
1:0 Джон Тери (31), 2:0 Раул Мейрелеш (34), 2:1 Якубу Айегбени (60)
13.05.12
17:00 ч.
Евертън – Нюкасъл 3:1
1:0 Стивън Пиенаар (16), 2:0 Никица Йелавич (27), 3:0 Джони Хейтинга (65), 3:1 Тони Хибърт (73-авт.)
13.05.12
17:00 ч.
Манчестър Сити – КПР 3:2
1:0 Пабло Сабалета (39), 1:1 Джибрил Сисе (48), 1:2 Джейми Маккий (66), 2:2 Един Джеко (90+2), 3:2 Серхио Агуеро (90+4)
13.05.12
17:00 ч.
Норич – Астън Вила 2:0
1:0 Грант Холт (8), 2:0 Саймън Джаксън (22)
13.05.12
17:00 ч.
Сток Сити – Болтън 2:2
1:0 Джонатан Уолтърс (13), 1:1 Марк Дейвис (39), 1:2 Кевин Дейвис (45), 2:2 Джонатан Уолтърс (77-дузпа)
Тотнъм – Фулъм 2:0
1:0 Емануел Адебайор (2), 2:0 Джърмейн Дефоу (63)
13.05.12
17:00 ч.
Уест Бромич – Арсенал 2:3
0:1 Йоси Бенаюн (4), 1:1 Шейн Лонг (12), 2:1 Греъм Доранс (15), 2:2 Андре Сантос (30), 2:3 Лоран Косчиелни (55)
13.05.12
17:00 ч.
Уигън – Уулвърхемптън 3:2
0:1 Матю Джарвис (9), 1:1 Франко Ди Санто (12), 2:1 Емерсон Бойс (14), 3:1 Емерсон Бойс (79), 3:2 Стивън Флетчър (79)