Лудогорец постигна минимална победа с 1:0 срещу Локомотив (София) и продължава да преследва ЦСКА, като временно скъси дистанцията между двата състава само на 2 точки. "Армейците" обаче са с мач по-малко - утре приемат "Ботев" (Враца). Двубоят от 27-ия кръг се игра на стадион "Българска армия", тъй като Локомотив (София) не може да домакинства на стадиона в квартал "Надежда". Единственото попадение бе дело на Емил Гъргоров в 34-ата минута. Локомотив игра цяло второ полувреме с човек по-малко, след като Александър Младенов бе изгонен за два жълти картона в края на първата част. Публиката на "железничарите" атакува шефа на Лудогорец Кирил Домусчиев, а след това напусна стадиона с викове "мафия".

След успеха Лудогорец е на второ място с 61 точки, на две от лидера ЦСКА, който в понеделник от 20:00 часа приема на стадион "Българска армия" "Ботев" (Враца). Локомотив (София) заема 13-о място в класирането с 19 точки, на 5 над зоната на изпадащите отбори.

Още от първия съдийски сигнал гостите взеха инициативата и започнаха с атаки в търсене на ранно попадение. Валетин Галев и защитниците пред него няколко пъти се намесваха решително при удари на Иван Стоянов и Марселиньо. В 30-ата минута бразилецът опита да си изпроси дузпа, но съдията Георги Кабаков правилно не посочи бялата точка и показа картон за симулация на Марселиньо.

В 34-ата минута Емил Гъргоров овладя топката пред наказателното поле и докато всички очакваха пас, той стреля изненадващо и прониза Валентин Галев за 0:1.

След гола мачът се изнерви и съдията набързо показа 3 жълти картона. В самия край на полувремето синът на треньора на ЦСКА Стойчо Младенов – Александър Младенов, си изпроси жълт картон, след като вече имаше един, и напусна терена. Това вбеси феновете на домакините, които започнаха да си тръгват с викове “мафия”, а някой от тях нападнаха с обидни реплики боса на Лудогорец Кирил Домусчиев.

Останали с намален състав столичани не направиха нищо интересно през втората част . “Зелените” от Разград спокойно доиграха мача, като можеха да победят и с по-голям резултат, но великолепните намеси на Галев не позволиха да се стигне нови попадения. Въпреки че видимо мачът не бе груб, главният рефер Георги Кабаков показа 10 жълти картона.

Двубоят по минути тук

Локомотив (Сф) - Лудогорец 0:1
0:1 Емил Гъргоров (34)

ЛОКО (Сф): 84.Валентин Галев, 16. Мартин Димитров, 2.Костадин Велков, 11.Кристиян Добрев (к), 3.Йордан  Върбанов, 13. Юлиан Петков (46- 29.Борис Кондев), 22. Павел Петков (68 - 79.Андрей Атанасов), 77.Даниел Пеев, 7.Васил Велев, 88.Атанас Борносузов (76- 90.Младен Стоев), 31.Александър Младенов
Резерви: 33.Емил Михайлов, 8.Александър Манолов, 20.Владимир Богданович, 9.
Антонио Павлов, 79.Андрей Атанасов, 29.Борис Кондев, 90.Младен Стоев
Старши треньор: Антон Велков

ЛУДОГОРЕЦ: 1.Урош Голубович, 5.Александър Барт, 33.Любомир Гулдан, 25.Йордан Минев, 77. Витиня, 18.Светослав Дяков, 36.Младен Кашчелан, 84. Марселиньо (62- 22. Мирослав Иванов), 23.Емил Гъргоров (к), 7.Михаил Александров (85- 6.Георги Костадинов), 73.Иван Стоянов (89- 27.Кристиян Кабаселе)
Резерви: 13.Радек Петр, 4.Теро Мантула, 22.Мирослав Иванов, 6.Георги Костадинов, 11.Жуниор Кишада, 27.Кристиян Кабаселе, 26.Диян Димитров
Старши треньор: Ивайло Петев