Лудогорец прегази Локомотив (София) и записа победа "само" с 4:0 в срещата от 12-ия кръг на "А" група, състояла се на стадион "Лудогорец Арена". Избраниците на Ивайло Петев тотално надиграха трагичните "железничари" и пропуснаха да запишат доста по-изразителен успех. Бразилците Марселиньо и Шоко отново блеснаха за Лудогорец. Първият вкара 2 гола след асистенции на нисички къдрокос бранител. По един гол добавиха Емил Гъргоров и Станислав Генчев.

След успеха Лудогорец отново дръпна с 3 точки пред ЦСКА. Новакът е с актив от 31, а "червените" имат 28, като утре им предстои гостуване на "Ботев" (Враца).

Мачът стартира на доста високи обороти. Марселиньо обстрелва Валентин Галев в началото, а в 6-ата минута атака на "железничарите" беша спряна със спорна засада на Димитър Телкийски. Бившият играч на "Левски" този път попадна сред титуляр на Тони Велков и бе доста активен преди почивката.

В 14-ата минута удар на Станислав Генчев срещна ръката на легналия на шпагат в наказателното си поле Йордан Върбанов. Домакините претендираха за дузпа, но Ахмед Ахмед прецени, че няма основания да посочи бялата точка. Секунди след това реферът отново си затвори очите. Марселиньо беше задържан от Дарко Савич в назакателното поле и падна, но пак нямаше сигнал.

В 31-ата минута Лудогорец поведе в резултата. Шоко напредна по дясното крило и центрира в наказателното поле на "железничарите", където Марселиньо надскочи всички и засече топката с глава, пращайки я неспасяемо в мрежата на Галев - 1:0.

В 48-ата Станислав Генчев удвои преднината. Домакините проведоха отлична контраатака, Марселиньо изведе Гъргоров, нисичкият халф пусна още по-надясно към Генчев, който прати топката под плонжа на стража на Локо (Сф) за 2:0.

Само три минути след това Марселиньо вкара второто си попадение в двубоя. Шоко подаде на сънародника си, който направи за смях Дарко Савич. Марселиньо пусна топката от дясната страна на защитника, след което го надбяга от лявата и с прехвърлящ удар прати кълбото в мрежата на "железничарите" - 3:0.

В 64-ата защитникът на гостите Милен Лахчев можеше да намали резултата, но ударът му срещна лявата греда. В 75-ата и изстрел на появилия се на смяна за Лудогорец Иван Стоянов разстресе напречната греда.

В 89-ата минута Генчев оформи крайното 4:0. Белгийският талант Кристиян Кабаселе навлезе в наказателното поле на гостите, след което върна към опитния халф, който прокара топката между краката на Галев.

В добавеното време Шоко пропусна да ознаменува отличната си игра с гол. Нисичкият бразилец нанесе удар с глава, но топката прелетя над вратата на Локо (Сф).

Така лидерът Лудогорец записа 10-а победа от началото на сезона и има 31 точки. Локо (Сф) остана далеч от върха, само с 11 точки в актива си.

Срещата по минути
4 - Марселиньо стреля от фаул, топката излиза в аут.
6 - Спорна засада на Димитър Телкийски, който реагира остро на решението на единия от асистентите на съдията Ахмед Ахмед.
12 - Остро центриране на Марчо Дафчев в наказателното поле на Лудогорец, Урош Голубович успява да боксира.
14 - Удар на Станислав Генчев среща ръката на легналия на шпагат в наказателното си поле Йордан Върбанов. Домакините претендират за дузпа, но Ахмед Ахмед прецени, че няма основания да посочи бялата точка.
15 - Марселиньо беше задържан от Дарко Савич в назакателното поле. Ахмед отново не даде дузпа за Лудогорец.
19 - Михаил Александров опита да върне топката към Голубович, Телкийски я отне, но се забави и не успя да нанесе удар.
23 - Халфът на Локо (Сф) Васил Велев се озоваваше сам срещу Голубович, но Александър Барт се намеси решително и изби топката от краката му.
25 - Прехвърлящ удар на Шоко, топката излиза в аут.
30 - Емил Гъргоров нанася изстрел от воле пред наказателното поле, Валентин Галев със сетни усилия успява да избие в корнер.
31 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Лудогорец! Шоко напредна по дясното крило и центрира в наказателното поле на гостите, където Марселиньо надскочи всички и засече топката с глава, изпращайки я неспасяемо в мрежата на Галев.
37 - jalt.jpg Първи жълт картон в мача, получава го Милен Лахчев. Бранителят на "железничарите" фаулира Марселиньо.
41 - Валентин Галев изби изстрел на Михаил Александров.
45 - Добавеното време е 2 минути.
45+2 - Край на първото полувреме.

46 - smqna.jpg Смяна в състава на Локо (Сф). Атанас Атанасов няма да играе през второто полувреме, мястото му заема Искрен Писаров.
48 - topka.jpg ГОЛ! 2:0 за Лудогорец! Станислав Генчев бележи. Домакините проведоха отлична контраатака, Марселиньо изведе Гъргоров, нисичкият халф пусна още по-надясно към  Генчев, който прати топката под плонжа на Галев.
51 - topka.jpg ГОЛ! Домакините стигат до нов гол - 3:0! Марселиньо бележи второто си попадение в двубоя. Шоко подаде на сънародника си, който направи за смях Дарко Савич. Марселиньо пусна топката от дясната страна на защитника, след което го надбяга от лявата и с прехвърлящ удар прати кълбото в мрежата на "железничарите".
55 - Удар на Йордан Минев е отразен от Валентин Галев.
64 - ГРЕДА! Включилият се в атака за Локо (Сф) Милен Лахчев засече центрираната топка, която срещна лявата греда, след което Голубович я доизби.
67 - smqna.jpg Ивайло Петев извършва първа смяна. Иван Стоянов влиза на мястото на Жуниор Кешада.
68 - jalt.jpg Току-що повилият се в игра Иван Стоянов влезе остро в краката на Дарко Савич и получи жълт картон.
75 - ГРЕДА! Изстрел на Иван Стоянов среща напречната греда, при добавката удар на Гъргоров е спасен от Галев.
77 - Марселиньо беше близо до хеттрик, но фалцовият му удар премина на сантиметри покрай лявата греда на вратата на Локо (Сф).
82 - smqna.jpg Героят за Лудогорец Марселиньо напуска терена под бурните овации на публиката на "Лудогорец Арена". Мястото на бразилеца заема Кристиян Кабаселе.
83 - Невероятен пропуск на Иван Стоянов, който се озова сам срещу Галев, но не успя да го преодолее.
85 - Михаил Александров изведе с пета Тодор Колев в наказателното поле на гостите, опитният нападател обаче не можа да нанесе добър завършващ удар.
87 - Изстрел на Кабаселе преминава встрани от вратата на Локо (Сф)
89 - topka.jpg ГОЛ! 4:0 за Лудогорец! Станислав Генчев бележи. Кабеселе навлезе в наказателното поле на гостите, след което върна назад към опитния халф, който прокара топката между краката на Галев.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+2 - Шоко пропусна да вкара с глава.
90+3 - Край на мача. Лудогорец победи Локо (Сф) с 4:0.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКО (Сф) 4:0
1:0 Марселиньо (31), 2:0 Емил Гъргоров (48), 3:0 Марселиньо (51), 4:0 Станислав Генчев (89)
ludogorec.JPG
ЛУДОГОРЕЦ: 1.Урош Голубович, 25.Йордан Минев, 33.Любомир Гулдан, 5.Александър Барт, 20.Шоко, 8.Станислав Генчев, 18.Светослав Дяков, 84.Марселиньо (82-27.Кристиян Кабаселе), 7.Михаил Александров, 11.Жуниро Кешада (67-73.Иван Стоянов), 23.Емил Гъргоров (78-10.Тодор Колев)
Резерви: 13.Емил Михайлов, 6.Николай Дюлгеров, 4.Юри Травнер, 73.Иван Стоянов, 77.Сувад Грабус, 27.Кристиян Кабаселе, 10.Тодор Колев
Треньор: Ивайло Петев
ЛОКО (Сф)84.Валентин Галев, 12.Дарко Савич, 14.Милен Лахчев, 3.Йордан Върбанов, 11.Кристиян Добрев, 21.Коста Янев, 28.Атанас Атанасов (46-16.Искрен Писаров), 88.Румен Горанов, 7.Васил Велев (66-8.Владислав Романов), 31.Димитър Телкийски (76-27.Александър Манолов), 10.Марчо Дафчев
Резерви: 22.Боян Пейков, 5.Светослав Дяков, 27.Александър Манолов, 25.Илиян Гаров, 23.Иво Иванов, 16.Искрен Писаров, 8.Владислав Романов
Треньор: Антон Велков