Треньорът на Фиорентина Делио Роси опита да набие собствения си футболист Адем Ляич през първото полувреме при равенството 2:2 на тима като домакин на Новара.

Ляич бе заменен от Рубен Оливейра още в 32-ата минута. Докато се прибираше към пейката с резервите футболистът иронично вдигна палец срещу треньора и го аплодира за решението. Това вбеси Делио Роси и той нападна футболиста. Двамата бяха разтървани от хората, седящи на пейката.

Новара откри резултата в 14-ата минута чрез Жеда, а в 30-ата минута Марко Ригони удвои от дузпа. Рикардо Монтоливо спаси точката за “виолетовите”. Той се разписа от дузпа в 48-ата минута и изравни в 71-ата. Равенството означава, че Новара последва Чезена в Серия “Б".

Наполи – Палермо 2:0
1:0 Единсон Кавани (16-дузпа), 2:0 Марек Хамшик (35)
02.05.12
16:00 ч.
Дженоа – Каляри 2:1
1:0 Родриго Паласио (12), 1:1 Лоренсо Ариаудо (13), 2:1 Бошко Янкович (76)
Парма – Интер 3:1
0:1 Уесли Снайдер (13), 1:1 Фернандо Маркес (53), 2:1 Себастиан Джовинко (55), 3:1 Джонатан Биабиани (83)
02.05.12
21:45 ч.
Ювентус – Лече 1:1
1:0 Клаудио Маркизио (8), 1:1 Андреа Бертолачи (85)
02.05.12
21:45 ч.
Фиорентина – Новара 2:2
0:1 Жеда (14), 0:2 Марко Ригони (30-дузпа), 1:2 Рикардо Монтоливо (48-дузпа), 2:2 Рикардо Монтоливо (71)