Дженоа записа трета последователна загуба и 14-и пореден мач без победа, след като в среща от 35 кръг на Серия “А” отстъпи с 2:3 при гостуването си на Болоня.

Даниеле Портанова откри резултата за домакините в 24-ата минута след асистенция на Алесандро Диаманти, а 14 минути по-късно Гастон Рамирес удвои.

Дженоа върна едно попадение в 59-ата минута чрез Родриго Паласио, но Дьорд Гарич възстанови преднината от 2 гола на Болоня 8 минути по-късно след нова асистенция на Диаманти. Чилийският национал Кристобал Хоркера оформи крайния резултат в 77-ата минута.

Поражението остави Дженоа само на точка над зоната на изпадащите и по-късно днес може да се окаже под чертата, ако Лече запише домакински успех срещу Парма.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 35 КРЪГ
28.04.12
19:00 ч.
Палермо – Катания 1:1
0:1 Никола Легроталие (25), 1:1 Фабрицио Миколи (47)
28.04.12
19:00 ч.
Каляри – Киево 0:0
28.04.12
21:45 ч.
Рома – Наполи 2:2
1:0 Маркиньо (41), 1:1 Хуан Зунига (49), 1:2 Единсон Кавани (68), 2:2 Фабио Симплисио (88)
29.04.12
13:30 ч.
Болоня – Дженоа 3:2
1:0 Даниеле Портанова (24), 2:0 Гастон Рамирес (38), 2:1 Родриго Паласио (59), 3:1 Дьодр Гарич (67), 3:2 Кристобал Хоркера (77)