И във втората среща от днешната програма на 24-ия кръг в "А" група не беше по-различно от случилото се по-рано в Перник. На стадион "Тича" във Варна паднаха цели 8 попадения, а Черно море разби с категоричното 7:1 аутсайдера Калиакра. По този начин двубоят в морската столица се оказа по-резултатен от този в Перник, където Лудогорец би със 7:0 юношите на Миньор.

С хеттрик за "моряците" блесна капитанът Георги Илиев, а по един гол вкараха Живко Атанасов, Александър Александров и Румен Николов, докато Павел Ковачев си отбеляза автогол.

Срещата във Варна очаквано започна с домакински натиск. И първото попадение във вратата на Цветан Димитров не закъсня. В 11-ата минута капитанът на "моряците" Георги Илиев изпълни ъглов удар отляво по атаката на своя тим, централният бранител Живко Атанасов се извиси в наказателното поле на гостите и с глава прати топката в левия ъгъл за 1:0.

Второто попадение падна в 23-ата минута, когато Георги Илиев се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Цветан Димитров срещу Мирослав Манолов.

Малко след това фаулираният нападател на домакините беше заменен принудително от Румен Николов.

Избраниците на Стефан Генов продължиха да атакуват и до почивката стигнаха до още един гол. В 29-ата минута включилият се в атака защитник Александър Александров направи 3:0 след центриране на Георги Илиев.

И през втората част не беше по-различно. "Моряците" продължиха да атакуват и отново головете във вратата на Калиакра заваляха един след друг. В 56-ата минута резервата Румен Николов се разписа отблизо след центриране на Сашо Александров отдясно - 4:0.

Резултатът набъбна до 5:0 само 9 минути по-късно, когато Георги Илиев прониза за втори път Цветан Димитров със зрелищна странична ножица.

В 77-ата вече обезверените гости си отбелязаха автогол. Павел Ковачев нещастно засече топката във собствената си врата, след като преди това Фернандес я копна елегантно над вратаря, но тя срещна гредата и се върна назад. Затичалият се бранител на Калиакра обаче в опита си да я изчисти я изпрати в своята врата - 6:0.

В 88-ата най-активният за "моряците" в днешната среща Георги Илиев оформи своя хеттрик, като отбеляза от воле след асистенция на Фернандес - 7:0.

В добавеното време Калиакра стигна до почетно попадение, което вкара юношата на "Левски" Иван Цачев. Появилият се на смяна нападател беше оставен непокрит и от упор разстреля Петър Денчев, който цял мач скуча под рамката на Черно море.

След успеха "моряците" събраха 43 точки, колкото имат още Славия и Локо (Пд). Калиакра пък затъна още повече, като остана на предпоследното 15-о място със скромните 10 точки, на 8 зад Локо (Сф), който е първият отбор над чертата. С по-малко точки от каварненци е единствено Светкавица - със 7.

Мачът по минути:
4 - Четин Садула се озова на добра позиция в наказателното поле на домакините, стреля, но Живко Атанасов с шпагат блокира удара.
11 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Черно море! Включилият се в атака защитник Живко Атанасов засича с глава центрираната от Георги Илиев топка, изпращайки я в левия ъгъл на Цветан Димитров.
19 - Зрителите на стадион "Тича" стават на крака, скандират името на Стилиян Петров, придружено с бурни аплодисменти.
20 - smqna.jpg Принудителна смяна в тима на Калиакра. Детелин Димитров получи контузия и напуска терена, мястото му заема Георги Кичуков.
23 - ДУЗПА! Мирослав Манолов преодоля Цветан Димитров, който го фаулира и съдията Георги Йорданов посочва бялата точка.
23 - topka.jpg ГОЛ! 2:0 за Черно море! Георги Илиев удвоява преднината на домакините с точно изпълнение на дузпата.
27 - smqna.jpg Принудителна смяна за "моряците". Фаулираният за дузпата Мирослав Манолов напуска с лед на коляното, на негово място влиза Румен Николов.
29 - topka.jpg ГОЛ! 3:0 за домакините! Александър Александров се разписва след центриране на Георги Илиев.
45 - Добавеното време е 2 минути.
45+2 - Край на първото полувреме.

46 - smqna.jpg Втора смяна за Калиакра - Цветан Филипов отстъпва мястото си на Ангел Маджиров.
56 - topka.jpg ГОЛ! 4:0 за "моряците"! Резервата Румен Николов също се разписва. Младокът засече отблизо центриране отдясно и изпрати топката в мрежата на Калиакра.
57 - Петър Денчев спасява силен изстрел на Джунейт Яшар.
67 - topka.jpg ГОЛ! 5:0 за Черно море! Георги Илиев бележи втори гол в мача. Капитанът на домакините реализира красиво попадение със странична ножица след разбъркване в наказателното поле на Калиакра, като изпрати топката в десния ъгъл на вратата.
67 - smqna.jpg Последна смяна за "моряците". Сашо Александров отстъпва мястото си на Янчо Андреев.
77 - topka.jpg Гостите от Каварна получават шести гол, Черно море повежда с 6:0! Марлон Фернандес прехвърли елегантно Цветан Димитров, топката се отби в дясната греда, а в опита си да я изчисти Павел Ковачев я изпрати в собствената си мрежа.
88 - topka.jpg 7:0 за Черно море! Георги Илиев оформя своя хеттрик, след като засече центриране от корнер на Фернандес.
90+2 - topka.jpg ГОЛ! Гостите от Каварна стигат до почетно попадение! Вкарва го Иван Цачев.
90+2 - Край на мача. Черно море разби Калиакра със 7:1.

ЧЕРНО МОРЕ - КАЛИАКРА 7:1
1:0 Живко Атанасов (11), 2:0 Георги Илиев (23-дузпа), 3:0 Александър Александров (29), 4:0 Румен Николов (56), 5:0 Георги Илиев (67), 6:0 Павел Ковачев (77-автогол), 7:0 Георги Илиев (88), 7:1 Иван Цачев (90)

ЧЕРНО МОРЕ: 1.Петър Денчев, 25.Сашо Александров (67-17.Янчо Андреев), 91.Живко Атанасов, 15.Александър Александров, 21.Георги Илиев, 19.Христиан Попов, 86.Марлон Фернандес, 10.Мирослав Манолов (27-90.Румен Николов), 14.Георги Божилов, 5.Самуел Камазола, 23.Симеон Симеонов
Резерви: 22.Пламен Колев, 24.Галев, 77.Виктор Митев, 17.Янчо Андреев, 30.Илиян Капитанов, 90.Румен Николов, 20.Михаил Лазаров
Треньор: Стефан Генов

КАЛИАКРА: 1.Цветан Димитров, 4.Детелин Димитров (20-17.Георги Кичуков), 5.Ивелин Костов (71-16.Иван Цачев), 6.Павел Ковачев, 24.Александър Събев, 30.Милен Бонев, 8.Дарин Андонов, 10.Джунейт Яшар, 11.Цветан Филипов (46-21.Ангел Маджиров), 22.Четин Садула, 23.Герасим Заков
Резерви: 33.Мирослав Григоров, 17.Георги Кичуков, 20.Георги Корумджиев, 21.Ангел Маджиров, 15.Христов, 13.Джордж Уеа, 16.Иван Цачев
Треньор: Радостин Трифонов