Черно море разби Калиакра с 5:0 в последния мач от 9 кръг на “А” група. Двубоят трябваше да се проведе в понеделник, но бе отложен с 24 часа заради наводнен терен и тежки климатични условия в Серевоизточна България.

Това е най-тежката домакинска загуба на каварненци в “А” група. Преди година (на 25 септември 2010) Калиакра също отстъпи с 0:5, но това стана при гостуването на Локомотив (Пловдив). Черно море пък си отмъсти за поражението с 0:4 от тима от Каварна през миналия сезон.

Капитанът на варненци Георги Илиев вкара два гола във вратата на Цветан Димитров. Той реазилиза първото и последното попадение в мача, като в 89-ата минута простреля домакините с удар от 30 метра.

С попадения за “моряците” се отличиха още Георги Божилов, Сашо Александров и завърналият се след контузия Ермес Паломино. Черно море не само спря серията от 4 поредни мача без победа, но и прекъсна головата суша, която преследваше тима от в тези четири двубоя./БЛИЦ

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ МАЧА ПО МИНУТИ

1 -
5 - ГРЕДА! Георги Божилов стреля от границата на наказателното поле, топката се отбива от напречната греда на вратата на Цветан Димитров
22 -
topka_1.jpg ГООЛ!! Капитанът на Черно море Георги Илиев открива резултата. Ермес Паломино навлезе в наказателното поле, събра двама защитници и върна към Илиев, който прати топката във вратата на Димитров
30 -
topka_1.jpg ГООЛ!! Георги Божилов удвоява аванса на Черно море. Дончо Атанасов центрира отляво, а Божилов на далечната греда с шпагат засече топката във вратата
37 -
40 - Калиакра изпълни три поредни корнера, но не успя да стигне до сериозна опасност пред Пиргов
45 - Удар на Камазола от фаул, топката рикушира в Садула и стана лесна за овладяване от вратаря Димитров.
45+3 -

46 -
svirkata.jpg Начало на второто полувреме. smqna.jpg Смяна на почивката за Калиакра. Илиан Чавдаров е заменил Герасим Заков
54 - ГРЕДА! След центриране на Джунейт Яшар, Иван Цачев стреля в гредата
58 - От наказателното поле на Калиакра Георги Божилов стреля над вратата
61 - Далечен удар на Георги Филипов, Пиргов лови без проблем
67 -
70 -
topka_1.jpg  ГООЛ!! Сашо Александров прави преднината на Черно море класическа след диагонален удар от границата на наказателното поле.
74 -
77 -
topka_1.jpg  ГОООЛ!! Ермес Паломино бележи четвърти гол за "моряците". Венецуелецът стреля от границата на наказателното поле, топката се удари в далечната греда и влезе във вратата
79 -
84 -
smqna.jpg Последна смяна в мача. Черно море вади Георги Божилов от игра и вместо него на терена влиза Румен Николов
89 -
topka_1.jpg  ГОООЛ!! Георги Илиев се разписва за втори път в мача. Капитанът на Черно море стреля от 30 метра и прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Цветан Димитров
90 -

Калиакра – Черно море 0:5
0:1 Георги Илиев (22), 0:2 Георги Божилов (30), 0:3 Сашо Александров (70), 0:4 Ермес Паломино (77), 0:5 Георги Илиев (89)

Калиакра: 1.Цветан Димитров, 10.Джунейт Яшар, 15.Антон Петров (37-Георги Филипов), 5.Антон Димитров, 23.Герасим Заков (9-Илиан Чавдаров), 4.Детелин Димитров, 16.Иван Цачев (67-8.Ивайло Раденцов), 14.Иван Райчев, 7.Никола Минков, 22.Четин Садула, 17.Юлиан Петков

Черно море: 26.Илко Пиргов, 25.Сашо Александров, 15.Александър Александров, 18.Ивелин Янев, 55.Росен Колев, 5.Самуел Камазола, 21.Георги Илиев, 8.Дончо Атанасов (74-11.Тодор Колев), 9.Ермес Паломино (79-16.Димитър Петков), 14.Георги Божилов (84-90.Румен Николов), 10.Мирослав Манолов