Еспаньол разгроми с 4:0 полуфиналиста в Лига Европа Валенсия в среща от 34-тия кръг на испанската Примера. Точни за домакините бяха Кристиан Гомес, Жоан Верду, Алваро Васкес и Калу Уче. Успехът върна тима на Маурисио Покетино в борбата за евроместата. "Прилепите" пък поставиха под въпрос третата си позиция.

Първият гол падна при първата добра възможност в 25-ата минута. Серхио Гарсия се освободи прекрасно на аутлинията и с нисък пас към дузпата намери Кристиан Гомес, който насочи в мрежата за 1:0. В 29-ата Жоан Верду отбеляза превъзходно попадение с мощен удар от 19 метра.

В 57-ата минута Серхио Гарсия открадна топката и намери младия стрелец Алваро Хименес, който не сгреши - 3:0. В 80-ата Калу Уче вкара и четвърти гол. Валенсия гостува на "Висенте Калдерон" в първа 1/2-финална среща от турнира Лига Европа в четвъртък./БЛИЦ

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 34 КРЪГ
14.04.12
21:00 ч.
Реал (Мадрид) – Спортинг (Хихон) 3:1
0:1 Де лас Куевас (30), 1:1 Гонсало Игуаин (37), 2:1 Кристиано Роналдо (74), 3:1 Карим Бензема (82)
14.04.12
23:00 ч.
Леванте – Барселона 1:2
1:0 Хосе Бакеро (23-дузпа), 1:1 Лионел Меси (64), 1:2 Лионел Меси (72-дузпа)
15.04.12
13:00 ч.
Еспаньол – Валенсия 4:0
1:0 Кристиан Гомес (25), 2:0 Жоан Верду (29), 3:0 Алваро Васкес (57), 4:0 Калу Уче (80)
Малага – Реал Сосиедад 1:1
1:0 Франсиско Аларкон - Иско (20), 1:1 Чаби Прието (48)
15.04.12
17:00 ч.
Виляреал – Расинг (Сантандер) 1:1
1:0 Ернан Перес (46), 1:1 Лаутаро Акоста (90)
15.04.12
19:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Майорка (ТВ +)
Баланс: 33 мача, 15 победи за Атлетик (Билбао), 7 равенства, 11 победи за Майорка
15.04.12
22:30 ч.
Райо Валекано – Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 21 мача, 6 победи за Райо Валекано, 5 равенства, 10 победи за Атлетико (Мадрид)