Берое победи като домакин Монтана с 2:0 и се закотви на 10-ото място в “А” група.

Първото полувреме не предложи нищо интересно на зрителите. Въпреки, че домакините имаха предимство, те не успяха да се възползват от положенията си и на почивката двата състава се прибраха при нулево равенство.

Момчетата на Илиан Илиев започнаха още по вихрено втората част и резултата не закъсня. В 53-ата минута новата звезда на Берое Каядо показа класа и прониза вездесъщия до този момент Яначков – 1:0 за домакините.

Монтана се опита да върне гола и погледна по-смело към вратата на влезлия на почивката Ивайло Иванов, но до чисти положения така и не се стигна.

Минути преди края на редовното време Емил Ангелов – Бабангида стреля към вратата, защитникът Копаранов се хвърли и успя да избие топката, но тя е преминала с целия си обем голлинията на врата и резултата стана 2:0.

С победата Берое събра 24 точки, а гостите от Монтана са веднага след тях в класирането с 20 точки.

Срещата по минути
4 - центриране на Здравко Илиев от дясно към наказателното поле където са Георги Андонов и Емил Ангелов. Топката минава високо над вратата.
10 - Нищо интересно на терена през първите 10 минути
19 - Емил Ангелов поема топката в средата на терена, подава на ляво за нахлуващия Каядо, който пробва диагонален шут от ъгъла на наказателното поле в ляво по атаката на Берое, но Яначков се намесва със сетни сили и чисти в корнер.
24 - Виктор Дениран напредва от ляво по атаката на Монтана и центрира към малкото наказателно поле, където Владимир Мичев влиза с всички сили с бутонките напред в главата на излезлият да улови топката вратар.
27 - jalt.jpg Жълт картон за Владимир Мичев (Монтана) за грубата игра срещу Кирил Акалски.
30' - Елиаш пробва центриране, но Мечечиев чисти в корнер. След изпълнението Емил Ангелов стреля на два пъти и топката е отбита от защитата, но съдията е видял, че нападателя на Берое си е помогнал с ръка при овладяването на топката.
43 - Яначков отново отчайва беройци след центриране от дясно на Здравко Илиев към малкото наказателно поле, където на границата е Емил Ангелов, но стражът на гостите и този път се намеси подобаващо
53 - topka.jpg ГООЛ за Берое! Давид Каядо бележи с точен удар в долния десен ъгъл на вратата пазена от Яначков.
60 - smqna.jpg Втора смяна в отбора на Берое. Георги Андонов е заменен от Атанас Чепилов.
64 - smqna.jpg Последна смяна в отбора на Монтана. Мирослав Антонов заменя Иван Вълчанов.
77 - smqna.jpg последна смяна и в отбора на Берое. Ричард Еромоигбе заменя Антонио Ливраменто.
84 - topka.jpg ГОООЛ за Берое!!! Емил Ангелов се измъква зад защитата на Монтана и стреля прехвърлящо. Копаранов е опитва да изчисти и успява, но след като топката е преминала с пълния си обем гол линията.

БЕРОЕ МОНТАНА 2:0
1:0 Давид Каядо (53), 2:0 Емил Ангелов (84)
БЕРОЕ: 12. Кирил Акалски (46 - 99. Ивайло Иванов), 2. Здравко Илиев (к), 3. Владимир Зафиров, 13. Димитър Везалов, 28. Веселин Пенев, 16. Стефан Велев, 21. Елиаш Алвеш да Силва, 29. Георги Андонов (60 - 11. Атанас Чепилов), 77. Антонио Ливраменто (77 - 6. Ричард Еромоигбе), 88. Давид Каядо, 10. Емил Ангелов
Резерви: 99. Ивайло Иванов, 27. Владислав Ямуков, 25. Мирослав Енчев, 6. Ричард Еромоигбе, 7. Слави Жеков, 11. Атанас Чепилов, 17. Искрен Писаров
Ст. треньор: Илиан Илиев
МОНТАНА: 23. Ивайло Яначков, 2. Георги Мечечиев (46 - 11. Александър Дюлгеров), 3. Емил Копаранов, 6. Тихомир Трифонов, 16. Владимир Мичев, 21. Даниел Гаджев (к), 8. Димитър Илиев, 9. Луиш Едуардо, 10. Димитър Воденичаров (58 - 5. Борислав Борисов), 18. Виктор Дениран, 20. Иван Вълчанов(64 - 19. Мирослав Андонов)
Резерви: 1. Антон Аршинков, 7. Йордан Тодоров, 5. Борислав Борисов, 19. Мирослав Андонов, 11. Александър Дюлгеров, 13. Борис Дюгуе, 17. Димитър Илиев
Ст. треньор: Атанас Атанасов