Черноморец победи като домакин Черно море с 3:2 в изключително интересен и открит двубой от 23-ия кръг на "А" група.

Двата отбора се “захапаха” още с първия съдийски сигнал и атаките не спираха и към двете врати. Още в 12-ата минута домакините реализираха гол, но той справедливо беше отменен заради игра с ръка на Яник Боли.

След няколко добри атаки домакините най-после стигнаха до гол. В 34-ата минута центриране отдясно намери непокрития Шаешу около точката на дузпата, алжирецът стреля, Петър Денчев спаси. Топката обаче попадна в Асис, който премина двама бранители на гостите и на празна врата откри резултата - 1:0. До почивката не паднаха повече попадения, въпреки че ситуациите не липсваха.

По-малко от 10 минути от втората част бяха нужни на “акулите”, за да удвоят преднината си. Асис проби с топката отляво и центрира към далечната греда. Шаешу изскочи от втора позиция и с удар от въздуха в десния долен ъгъл на Денчев отбеляза за 2:0 в 53-ата.

В 70-ата “моряците” намалиха чрез Мирослав Манолов, но когато се очакваше щурм на гостите, домакините вкараха трети гол и спокойно дочакаха последния съдийски сигнал. Шаешу проби през центъра, стигна до наказателното поле и пусна вдясно към включилия се Костадин Дяков, а полузащитникът лесно преодоля излезлия напред Денчев за 3:1 в 83-ата.

Все пак 4 минути преди края на мача Черно море върна интригата с фамозен гол на Самуел Камазола от около 30 метра, но до края на мача избраниците на Стефан Генов така и не съумяха да стигнат до равенството. Така в един от най-интересните мачове през сезона Черноморец победи на своя терен Черно море с 3:2 и с 50 точки продължава да гони Лудогорец и лидера ЦСКА. "Акулите" се изкачиха на 3-ото място, докато "моряците" са на 8-ата позиция с актив от 40 точки.

Срещата по минути:
2 - Центриране на Асис отляво по атаката на домакините, Венцислав Христов стреля от 6 метра с глава, но встрани
8- Боли получи в наказателното поле и финтира бранител, но точно преди да стреля Сашо Александров притича и изчисти в ъглов удар
8 - smqna.jpg Принудителна смяна в състава на Черно море - Живко Атанасов влиза на мястото на контузения Росен Колев
12 - Боли вкарва топката във вратата на гостите, но гола е отменен заради игра с ръка на нападателя.
15 - Божилов пусна наляво към Манолов, който влезе в наказателното поле, но вместо да стреля потърси пас и защитата на домакините изчисти в ъглов удар.
22 - Много добър удар от въздуха на Венци Христов, но Денчев се намесва блестящо и спасява.
26 - Стоян Колев се намеси решително след удар с глава на Дончо Атанасов
30 - Мирослав Манолов напредна в половината на Черноморец с топка в крака и стреля от 23 метра, но неточно.
34 - topka.jpg ГОООЛ!! Христов получи в пеналта и подаде на непокрития Шаешу, който стреля, Денчев спаси, но топката отиде в Асис, който отблизо не сбърка.
37 - Шаешу изведе отлично Боли сам срещу Денчев отдясно, нападателят опита да прехвърли стража, но Денчев закачи топката, която се удари страничната греда
41 - Асис центрира остро към далечната греда, където Боли изскочи и стреля от движение, но намери външната страна на мрежата.
46 - smqna.jpg Смяна в състава на Черно море - Дончо Атанасов излиза, а в игра влиза Румен Николов
53topka.jpg ГООЛ за Черноморец! Асис центрира в наказателното поле на Черно море, къде Шаешу засича от воле и удвоява аванса на "акулите"
58 - Шаешу навлезе в пеналта и стреля с десния крак, но топката рикошира в крак на бранител и излезе в корнер
60 - smqna.jpgСмяна в Черноморец - Балджийски влиза на мястото на Паланков
70 - topka.jpg ГООЛ за Черно море - Мирослав Манолов намалява резултата с удар от въздуха от точката на дузпата
72 - jalt.jpg Жълт картон за Сашо Александров, който влезе в пререкание с главния съдия Калин Людмилов.

Черноморец - Черно море 3:2
1:0 Лоривал Асис (34), 2:0 Аатиф Шаешу (53), 2:1 Мирослав Манолов (70), 3:1 Костадин Дяков (83), 3:2 Самуел Камазола (88)
ЧЕРНОМОРЕЦ: 12.Стоян Колев, 93. Кристофър Уалембо, 55.Георги Терзиев, 5.Николай Николов, 25.Радостин Кишишев (к), 22.Цветомир Цонков, 6.Тодор Паланков (60 - 21.Борислав Балджийски), 92.Аатиф Шаешу, 11.Венцислав Христов (54 - 10. Костадин Дяков), 94.Яник Боли, 8.Лоривал Асис

Резерви:
23.Янко Георгиев, 9.Преслав Йорданов, 10. Костадин Дяков, 14. Пламен Димов, 15. Венелин Филипов, 17. Крум Стоянов, 21.Борислав Балджийски

Старши треньор: Димитър Димитров

ЧЕРНО МОРЕ:  1. Петър Денчев, 25. Сашо Александров, 15. Александър Александров, 18. Ивелин Янев, 55. Росен Колев (8 - 91. Живко Атанасов), 5.Самуел Камазола, 21. Георги Илиев (к), 86.Марлон Фернандес (68 - 23. Симеон Симеонов), 8. Дончо Атанасов (46 - 90. Румен Николов), 14.Георги Божилов, 10.Мирослав Манолов

Резерви: 22. Пламен Колев, 20. Михаил Лазаров, 91.Живко Атанасов, 19. Христиан Попов, 23. Симеон Симеонов, 77. Виктор Стефанов, 90. Румен Николов

Старши треньор: Стефан Генов