Черноморец победи Черно море с 2:0 на стадион “Тича” във Варна в мач от 8-ия кръг на “А” група. След успеха “акулите” излязоха на трето място във временното класиране с 18 точки и изпревариха шампиона Литекс. Бургазлии паднаха в миналия кръг у дома от Славия с 2:3, но днес отново показаха прекрасна игра и заслужено победиха коравия тим на Черно море. Головете реализираха Георги Андонов и Асис. Поражението остави варненци в средата на класирането.

Треньорът на Черно море Стефан Генов заложи на по-различен състав от този, който използва от началото на сезона. Титуляр беше младият Цветан Йотов, който смени наказания за червен картон Росен Колев. В атака един зад друг действаха Мирослав Манолов и Георги Божилов, а в центъра на терена излязоха Самуел Камазола, Илиян Капитанов, Георги Илиев и Дончо Атанасов. Херо отново пусна Жужу и Георги Андонов в атака, подпомагани от Пламен Крумов, Асис и Абел.

В първите минути домакините от Черно море атакуваха повече и Миро Манолов на два пъти имаше шанс да отбележи, но не успя да преодолее вратаря на гостите Стоян Колев. В 14-ата минута Георги Андонов пропусна първото сериозно положение за гостите, след като сам срещу Пиргов не можа да стреля и вратарят улови. В 24-ата минута съдията Ивайло Стоянов даде жълт картон за симулация на Мирослав Манолов, който се строполи в наказателното поле на “акулите” и поиска дузпа. В 33-ата минута Асис центрира отляво в наказателното поле, където Георги Андонов беше оставен непокрит и с глава прати топката във вратата за 1:0 за Черноморец. Три минути след това гостите организираха нова бърза контраатака, Асис центрира, но този път Жужу с глава нацели напречната греда зад Пиргов.

През втората част гостите от Бургас продължиха да играят на контраатаки, които няколко пъти хванаха неподготвени футболистите на домакините. Още на почивката Стефан Генов пусна дълго възстановяващия се Ермес Паломино на мястото на Георги Божилов. Дори и неговото влизане обаче не промени нищо на терена. В 60-ата минута Паломино имаше шанс, но останал сам срещу Стоян Колев би в тялото му. Две минути след това нападателят претендираше за дузпа след съприкосновение с Георги Терзиев, но и този път Ивайло Стоянов не даде дузпа за домакините от Варна.

В 73-ата минута Черноморец поведе с 2:0. След центриране в наказателното поле вратарят на “моряците” Илко Пиргов излезе доста напред, почти на линията на наказателното поле, където влезе във въздушен сблъсък с Асис, играчът на Черноморец насочи топката към опразнената врата, която мина голлинията въпреки опитите на двама защитници да я изчистят. До края на двубоя домакините от Черно море опитаха хаотичен натиск, но не стигнаха до чисто голово положение, а разчитаха на балонни центрирания и далечни удари към вратата на бургазлии./БЛИЦ

ЧЕРНО МОРЕ ЧЕРНОМОРЕЦ 0:2
0:1 Георги Андонов (32), 0:2 Асис (73)