Гол в добавеното време от спорна дузпа спаси Литекс в домакинството срещу Миньор от 23-ия кръг на "А" група, завършило 2:2. Гостите от Перник изненадващо поведоха с 0:2 след попадения на Борислав Стойчев в 26-ата минута и Фарес Брахими в 57-ата. Малко след това "жълто-черните" останаха с човек по-малко, тъй като Илиян Илиев получи втори жълт картон. В 85-ата минута Марсело Никасио успя да намали резултата, а пълната драма настъпи в добавеното време. В 92-ата минута съдията Стоян Денев даде дузпа за "оранжевите", която Светослав Тодоров реализира за крайното 2:2. Решението на арбитъра предизвика бурни реакции сред играчите и скамейката на гостите, заради които капитанът Ванчо Траянов и Венцислав Иванов получиха жълти картони.

Двубоят започна с натиск на Литекс, но без сериозно голово положение, докато "жълто-черните" опитваха на контри да изненадат момчетата на Христо Стоичков. И точно това се случи в 26-ата минута, когато Милен Василев центрира в малкото наказателно поле, а включилият се Борислав Стойчев с глава откри резултата - 0:1.

До края на полувремето нищо интересно не се случи на терена, за сметка на втората част, когато закипя на игралното поле.

В 56-ата минута алжирецът Фарес Брахими направи самостоятелен пробив и след като изкочи в чиста позиция с техничен удар удвои преднината на тима си - 0:2. След 7 минути гостите останаха с човек по-малко, след втори жълт картон на Илиян Илиев.

Въпреки численото си предимство Литекс не успя да достигне до попадение до 85-ата минута. Все пак 5 минути преди края Марсело Никасио намали резултата с глава след центриране на Страхил Попов - 1:2. В добавеното време съдията Стоян Денев отсъди спорна дузпа за "оранжевите", която беше реализирана от потърпевшия Светослав Тодоров. Опитният нападател се появи в началото на второто полувреме в игра, заменяйки Момчил Цветанов и значително раздвижи атаката на домакините.

Със спечелената точка Литекс събра 48 точки, докато Миньор има 28 и остава на 9-ото място.

След днешното равенство Христо Стоичков продължава да е без загуба, откакто пое "оранжевите".

Срещата по минути
6 - След отлично двойно подаване между Никасио и Янев последният изкача в чиста позиция на линията на наказателното поле, но е блокиран от защитник и не успява да стреля.
13 - Янев центрира от фаул в наказателното поле на Миньор, където Никасио не успява да засече топката и тя попада в ръцете на Чворович.
19 - След двойно с Никасио Галин Иванов е изведен по десния фланг и центрира добре в пеналта, където Цветанов с глава стреля в аут.
26 - topka.jpg ГОЛ ЗА МИНЬОР!!! Милен Василев центрира в малкото наказателно поле, където включилият се Борислав Стойчев с глава открива резултата.
41 - След центриране на Занев в наказателното поле на Миньор топката стига до Янев, чийто удар от чиста позиция стреща крак на защитник и излиза в корнер.

46 - smqna.jpg Светослав Тодоров влиза в игра на мястото на Момчил Цветанов в състава на Литекс
57 - topka.jpg ГОЛ ЗА МИНЬОР!!! Брахими прави самостоятелен пробив и след като изкача в чиста позиция с техничен удар прави резултата 2:0 за Миньор.
57 - smqna.jpg Двойна смята в Литекс. Армандо Ваюши влиза на мястото на Галин Иванов, а Никола Колев заменя Сандриньо.
62 - Никасио пропуска да намали, след като не успява да засече топката на празна врата.
66 - Шут на Йеленконич от 25 метра минава на сантиметри от напречната греда.
70 - Янев центрира в наказателното поле, И. Миланов стреля с глава в аут.
73 - Ваюши стреля, но в страни от вратата на Чворович.
76 - Светльо Тодоров извежда Никасио сам срещу Чворович, но бразилецът стреля в аут.
85 - topka.jpg ГОЛ ЗА ЛИТЕКС!!! Страхил Попов центрира в наказателното поле, където Никасио с глава намалява резултата.
90 +1 - Дузпа за Литекс
90+3 - Край на мача. Литекс и Миньор завършиха 2:2.

ЛИТЕКС - МИНЬОР 2:2
0:1 Борислав Стойчев (26), 0:2 Фарес Брахими (57), 1:2 Марсело Никасио (85), 2:2 Светослав Тодоров (90+2-дузпа)
ЛИТЕКС: 1. Илко Пиргов, 3. Петър Занев, 7. Христо Янев, 10. Сандриньо (57 - 8.Никола Колев), 16. Страхил Попов, 18. Илия Миланов, 23. Небойша Йеленкович (к), 27. Момчил Цветанов (46 - 9. Светослав Тодоров), 33. Николай Бодуров, 77. Галин Иванов (57 - 14. Армандо Ваюши), 99. Марсело Никасио
Резерви: 30.Евгени Александров, 4.Васил Божиков, 5. Итуа Онанга, 8.Никола Колев, 9. Светослав Тодоров, 14.Армандо Ваюши, 19.Румен Руменов
Треньор: Христо Стоичков
МИНЬОР: 91.Иван Чворович, 3.Иван Михов, 5.Борислав Стойчев, 7. Милен Василев, 11.Илиян  Илиев, 17.Ванчо Траянов (к), 23. Венцислав Василев, 33. Том, 42.Фарес Брахими(63 - 14.Ивайло Цветков), 76.Крум Бибишков, 99.Сабри Бумела
Резерви: 1.Николай Банков, 6.Камен Хаджиев, 10.Томислав Павлов, 13.Ивайло Стоянов, 14.Ивайло Цветков, 39.Фарид Бенрамдан, 59. Венцислав Иванов
Треньор: Стойчо Стоев