Шампионът Литекс направи грешна стъпка при гостуването си на Миньор. Двата тима направиха 2:2 пред 3000 зрители в Перник. На трибуните в Перник бяха Стойчо Младенов, Методи Томанов и Антон Велков.  “Оранжевите” продължават с колебливите си изяви напоследък и от началото на сезона вече записаха две равенства и една загуба. За домакините вкараха Ивайло Стоянов и Том, а за гостите се разписаха Георги Миланов и Мирасема.

Литекс бе без национала Николай Бодуров, който претърпя операция на менискус. В защита се появиха Пламен Николов и Итуа Онанга. Мирасема остана резерва за сметка на Светослав Тодоров. В Миньор имаше доста проблеми преди двубоя, но Крум Бибишков започна титуляр.

Мачът бе хубав с атаки на двата тима. В първия четвърт час двата тима пробваха по няколко удара. В 16-ата минута получилият повиквателна за националния тим Георги Миланов откри резултата. Той засече с глава центриране на Христо Янев от фаул. Нарушението обаче бе спорно и феновете на домакините освиркаха съдията Георги Кабаков и започнаха да хвърлят бутилки към терена.

След гола Миньор заигра по-добре и започна да атакува повече. Това даде резултат в 44-ата минута, когато Ивайло Стоянов изравни след меле.

Второто полувреме започна с нова размяна на удари, а в 50-ата минута “жълто-черните” стигнаха до гол. Това стана благодарение на грешка на Винисиус, който излезе да пресрещне топка с крак, но не успя. Евертон Джилио - Том открадна и направи 2:1.

В 62-ата минута Светослав Тодоров пропиля най-чистото положение за тима си след почивката, като от няколко метра сам срещу вратаря би високо.

Литекс изравни четвърт час преди края. Мирасема надбяга защитник и от малък ъгъл направи 2:2. До края повече голове не паднаха и двама тима поделиха точките.

Мачът по минути тук

МИНЬОРЛИТЕКС 2:2
0:1 Георги Миланов (16), 1:1 Ивайло Стоянов (44), 2:1 Евертон Джилио - Том (50), 2:2 Тиаго Мирасема (75)

min_pk_logo.jpgМиньор: 91.Иван Чворович, 7.Милен Василев (48 - Въндев), 2.Васил Божиков, 4.Николай Христозов, 5.Борислав Стойчев, 33. Евертон Джилио – Том (84 - Илиев), 42.Фарес Брахими (65 - Окечукво), 13.Ивайло Стоянов, 17.Ванчо Траянов, 32.Костадин Марков, 76.Крум Бибишков
Резерви: 1.Банков, 3.Иван Михов, 10.Томислав Павлов, 11.Илиян Илиев, 14.Ивайло Цветков, 15.Окечукво, 28.Явор Въндев

lit.jpgЛитекс: 31.Винисиус Баривиера, 3.Петър Занев, 22.Пламен Николов, 5.Итуа Онанга, 6.Максим Жос, 7.Христо Янев, 8.Уелингтом да Силва – Том (48 - Флорес), 17.Георги Миланов, 21.Александър Цветков (68 - Джерманович), 9.Светослав Тодоров, 27.Момчил Цветанов (58 - Тиаго Мирасема)
Резерви: 30.Евгени Александров, 11.Мирасема, 14.Деян Джерманович, 15.Флорес, 16.Попов, 18.Илия Миланов, 19.Румен Руменов

Стадион: “Миньор”
Съдия: Георги Кабаков
Жълти картони: Том, Явор Въндев, Борислав Стойчев (Миньор), Мирасема (Литекс)