Нюкасъл продължава атаката си на местата, даващи право на участие в Шампионската лига. “Свраките” се наложиха с 2:0 над Суонзи в мач от 32 кръг на Висшата лига и вече имат три последователни победи.

Папис Демба Сисе вкара два гола в трети пореден мач. Сенегалският нападател откри резултата още в 5-ата минута, когато настигна извеждащ пас на Йоан Кабайе и простреля Михел Ворм с удар от границата на наказателното поле.

Суонзи имаше предимство в притежанието на топката, но Сисе и Кабайе отново комбинираха за гол на гостите. В 59-ата минута бившият нападател на Фрайбург прехвърли Ворм и гарантира успеха на “свраките”.

Успехът изкачи Нюкасъл временно на петото място в класирането с 58 точки, на две от зона Шампионска лига. Суонзи е 11-и с 39 точки. Челси може да измести “свраките”, ако в събота победи Уигън.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 32 КРЪГ
06.04.12
18:30 ч.
Суонзи – Нюкасъл 0:2
0:1 Папис Демба Сисе (5), 0:2  Папис Демба Сисе (59)
Сток Сити – Уулвърхемптън (Нова Спорт)
Баланс: 139 мача, 48 победи за Сток Сити, 33 равенства, 58 победи за Уулвърхемптън
Арсенал – Манчестър Сити (Диема)
Баланс: 167 мача, 84 победи за Арсенал, 39 равенства, 44 победи за Манчестър Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.