Металист (Харков) и Спортинг (Лисабон) завършиха 1:1 в реванш от четвъртфиналите на Лига Европа, а този резултат бе напълно достатъчен за португалския тим да се класира в следващия етап. „Лъвовете” бяха спечелили първия мач на свой терен в Лисабон с 2:1 и с общ резултат 3:2 продължиха към полуфиналите.

Първото полувреме бе равностойно, но в самият му край Спортинг поведе с гол на холандеца Рики Ван Волфсвинкел, който в 45-ата минута засече центриране на Диего Капел и се разписа с глава за 0:1. След почивката в 57-ата минута Кристалдо изравни за 1:1. Малко след това Металист получи право да изпълни дузпа, но Клейтон Шавиер пропусна, след като ударът му бе париран от стража на гостите Руи Патрисио. До края на мача украинският тим не успя да стигне до така важното попадение, което щеше да прати мача в продължения.

В крайна сметка Спортинг (Лисабон) е на полуфиналите, където ще се изправи срещу Атлетик (Билбао) елиминирал в този кръг Шалке 04.

(в първия мач 1:2, общ резултат 2:3)
0:1 Рики Ван Волфсвинкел (45), 1:1 Джонатан Кристалдо (57)

Харков, “Металист”
Съдия: Уилям Колъм (Шотландия)

Металист (Харков): 29.Горянов, 3.Вилагра, 22.Обрадович , 4.Березовчук , 17.Пшеничкин (85 - 23.Бланко), 10.Клейтон Шавиер, 19.Торес (71 - 25.Марлос), 11.Соса , 8.Едмар (46 - 33.Девич), 21.Кристалдо, 77.Тайсон

Спортинг (Лисабон): 1.Руи Патрисио, 4.Андерсон Полга, 48.Инсуа, 47.Жоао Перейра, 93.Шандао , 8.Схаарс, 10.Измайлов, 14.Фернандес (60 - 31.Ренато Нето), 11.Капел (83 - 6.Евалдо), 28.Андре Мартинс (72 - 26.Андре Сантос), 9.Ван Волфсвинкел