Спортинг (Лисабон) победи у дома Металист (Харков) с 2:1 първа среща от 1/4-финалите на Лига Европа.

През първото полувреме гостите от Харков бяха по-активни и владееха повече топката и на няколко пъти отправиха опасни удари към вратата на Спортинг чрез Тайсон и Клейтон Шавиер. Едва в края на полувремето „лисабонските лъвове” поизравниха играта. В 42-ата минута след лоша намеса на вратаря на Металист се стигна до разбъркване в наказателното поле, но Рики ван Волфсвинкел не успя да се възползва от създалата се ситуация.

След паузата в 51-ата минута усилията на домакините дадоха резултат и руският национал Мурат Измайлов се възползва от пас на Капел и реализира за 1:0. В 64-ата минута домакините удвоиха преднината си, след като Емилиано Инсуа от фаул не остави шансове за стража на гостите Горянов и вкара за 2:0. До края на мача гостите отново взеха инициативата и обсадиха вратата на Руи Патрисио, който няколко пъти трябваше да спасява опасни удари. В последната 90-а минута обаче именно Патрисио фаулира Марко Девич и последва дузпа за Металист, реализирана от Клейтон Шавиер за крайното 2:1.  Този гол в края запази шансовете на Металист преди реванша в Харков след седмица.

1:0 Мурат Измайлов (51), 2:0 Емилиано Инсуа (64), 2:1 Клейтон Шавиер (90-дузпа)

Харков
, “Металист”
Съдия: Волфганг Щарк (Германия)

Спортинг (Лисабон): 1.Руи Патрисио , 4.Андерсон Полга, 48.Инсуа, 47.Жоао Перейра, 3.Даниел Карико (70 - 31.Ренато Нето), 93.Шандао, 8.Схаарс, 10.Измайлов (79 - 18.Карило), 14.Матиас Фернандес, 11.Капел (72 - 17.Жефрен), 9.Ван Волфсвинкел

Металист (Харков): 29.Горянов, 6.Торсилиери, 3.Вилагра, 22.Обрадович, 30.Папа Гай, 10.Клейтон Шавиер, 23.Бланко (77 - 25.Марлос), 19.Хуан Торес, 11.Соса (90+4 - 7.Валяев), 21.Кристалдо (65 - 33.Девич), 77.Тайсон