Атлетик (Билбао) не успя да победи у дома Шалке 04, но въпреки това след 2:2 в реванша между двата тима се класира с общ резултат 6:4 за полуфиналите на Лига Европа.

Доста изненадващо с оглед на показаното в първата среща между двата тима „кралскосините” започнаха по-активно на „Сан Мамес” и на два пъти повеждаха в резултата. В 29-ата минута при грешка в отбраната на домакините Клаас Ян Хунтелаар овладя топката с удар от около 20 метра не остави шансове на Горка Ираисос за 0:1. Това ядоса наставника на баските Марсело Биелса и той моментално пусна в игра Ибай Гомес на мястото на сгрешилия при гола на немския тим Андер Ерере. Резервата Гомес се отблагодари на аржентинския специалист и в 41-ата минута със страхотен изстрел от 25 метра препарира Ларс Унерщал за 1:1.

След почивката 52-ата минута легендата на Реал (Мадрид) Раул отново напомни за себе си и даде аванс на Шалке 04 с прекрасно попадение за 2:1. Радостта на „миньорите” трая твърде кратко, тъй като в 55-ата минута Маркел Сусаета отново изравни за 2:2. На повторенията обаче се видя, че играчът на баските е в засада. До края на мача „кралскосините” опитаха всичко по силите си, за да вкарат нови две попадения, които да докарат мача до продължения, но така и не успяха да стигнат дори до победата.

В крайна сметка Атлетик (Билбао) се класира за полуфиналите, където ще срещне португалския гранд Спортинг (Лисабон), отстранил украинския Металист (Харков).

(в първия мач 4:2, общ резултат 6:4)
0:1 Клаас Ян Хунтелаар (29), 1:1 Ибай Гомес (41), 1:2 Раул (52), 2:2 Маркел Сусаета (55)

Билбао, “Сан Мамес”
Съдия: Никола Рицоли (Италия)

Атлетик (Билбао): 1.Ираисос, 15.Ираола, 5.Аморебиета, 3.Ауртенече, 23.Екиза, 24.Хави Мартинес , 14.Сусаета, 21.Андер Ерера (30 - 28.Ибай Гомес (74 - 6.Сан Хосе)), 9.Йоренте (59 - 2.Токеро), 19.Муниаин, 10.Де Маркос

Шалке 04: 36.Унерщал, 6.Хоогланд, 14.Пападопулос , 3.Серхио Ескудеро, 13.Джърмейн Джоунс, 18.Хурадо (60 - 17.Фарфан), 10.Холтби (72 - 12.Хьогер), 32.Матип , 7.Раул, 25.Хунтелаар, 19.Обаси (62 - 8.Марика)