Хановер не успя да се възползва от отбелязания си гол на чужд терен и загуби и у дома от Атлетико (Мадрид) с 1:2 в реванша от четвъртфиналите на Лига Европа. Така воденият от Мирко Сломка тим отпадна с общ резултат 2:4, а „дюшекчиите” вече мислят за полуфиналните си сблъсъци със сънародниците от Валенсия.

Първото полувреме на „AWD Арена” бе равностойно, като сериозни голови положения пред двете врати липсваха. Все пак домакините бяха по-активни и пропуски направиха Кристиан Пандер, Маме Бирам Диуф, Серджио Пинто и Константин Рауш.

След почивката ”дюшекчиите” бяха преобразени и заиграха по-добра, а Фалкао и Диего бяха близо до първия гол в мача. Той падна в 63-ата минута, когато след грешка в отбраната на домакините Адриан Лопес матира вратаря Рон-Роберт Цийлер за 0:1. Последва натиск на Хановер и в 81-ата минута след английско изпълнение на тъч топката достигна до Маме Диуф, който изравни за 1:1. Сенегалецът бе вкарал гола за немския тим и в първия мач в Мадрид. Всичко за играчите на Мирко Сломка приключи в 87-ата минута, когато с прекрасен изстрел от средна дистанция колумбиецът Радамел Фалкао реализира за крайното 1:2.

Така бе оформен испански полуфинал между Атлетико (Мадрид) и Валенсия, елиминирал АЗ Алкмаар.

(в първия мач 1:2, общ резултат 2:4)
0:1 Адриан Лопес (63), 1:1 Маме Диуф (81), 1:2 Радамел Фалкао (87)

Хановер, “AWD Арена”
Съдия: Марк Клатънбърг (Англия)

Хановер: 1.Цийлер, 24.Пандер (86 - 9.Собиех), 19.Шулц (73 - 33.Шмидебах), 4.Погатец, 5.Егиман, 34.Рауш (71 - 25.Абделауе), 6.Черундоло, 7.Серджио Пинто , 13.Шлаудраф, 11.Я Конан, 39.Маме Диуф

Атлетико (Мадрид): 13.Куртоа, 23.Миранда , 21.Переа, 6.Филипе Луис, 2.Годин , 5.Тиаго, 22.Диего (88 - 18.Домингес), 4.Марио Суарес, 19.Коке (65 - 8.Салвио), 7.Адриан, 9.Фалкао