Атлетико (Мадрид) надигра тотално у дома Хановер, но го победи само с 2:1 в първа среща от 1/4-финалите на Лига Европа.

Домакините взеха инициативата още с първия съдийски сигнал и материализираха превъзходството си в 9-ата минута. Габи центрира от пряк свободен удар, а Радамел Фалкао скочи над всички във вратарското поле и с глава прати топката в мрежата за 1:0. Постепенно гостите започнаха да поглеждат по-честно към вратата на „дюшекчиите” и в 24-ата минута Кристиан Рауш падна за дузпа след съприкосновение с Миранда, но съдията Ланоа правилно не посочи бялата точка и остави играта да продължи. В 38-ата минута играчите на Мирко Сломка стигнаха до първата си възможност за гол и се възползваха. Ларс Щиндъл нахлу по дясното крило и центрира, а сенегалецът Маме Диуф засече топката във вратата на Куртоа за 1:1. До края на полувремето домакините владееха повече топката, но до нови попадения не се стигна.

След почивката картината на терена не се промени. Домакините атакуваха усилено, докато гостите разчитаха на контраатаки, но трудно създаваха опасности. Така се стигна до 89-ата минута, когато появилият се в игра след почивката аржентински нападател Едуардо Салвио донесе победата на „дюшекчиите” с 2:1.

Реваншът в Хановер е след седмица, а с оглед на отбелязания гол на чужд терен немският тим има своите шансове да мечтае за 1/2-финалите в Лига Европа.

1:0 Радамел Фалкао (9), 1:1 Маме Диуф (38), 2:1 Едуардо  Салвио (89)

Мадрид, “Висенте Калдерон”
Съдия: Стефан Ланоа (Франция)

Атлетико (Мадрид): 13.Куртоа, 23.Миранда, 6.Филипе Луис, 2.Диего Годин , 20.Хуанфран , 14.Габи , 4.Марио Суарес, 11.Арда Туран , 19.Коке (61 - 22.Диего ), 7.Адриан (70 - 8.Салвио), 9.Фалкао

Хановер: 1.Цийлер, 24.Пандер (70 - 19.Шулц), 4.Погатец, 5.Егиман, 34.Рауш, 6.Черундоло, 7.Серджио Пинто , 28.Щиндъл, 33.Шмидебах (55 - 11.Я Конан), 13.Шлаудраф , 39.Маме Диуф (82 - 25.Абделауе)