Челси спечели драматично домакинството си срещу Бенфика с 2:1 в реванш от четвъртфиналите на Шампионската лига. „Сините” бяха победили в Лисабон с 1:0 и така с общ резултат 3:1 се класираха за полуфиналите на турнира. Головете за победата в Лондон бяха дело на Франк Лампард (21-дузпа) и резервата Раул Мейрелеш (90+2), а между тях точен за гостите бе Хави Гарсия (85).

Аймар от гостите и Луис от Челси стреляха опасно в първите минути на мача, но ударите им бяха блокирани от защитници. В 11-ата минута Хуан Мата прати топката в мрежата на Бенфика, но голът не бе зачетен, тъй като испанецът бе в положение на засада. Девет минути по-късно съдията отсъди дузпа за Челси след нарушение срещу Ашли Коул, а Франк Лампард бе безпогрешен от бялата точка за 1:0. В 28-ата минута Кардосо отправи силен изстрел, а Джон Тери с ключова намеса предотврати изравнително попадение. Положението на „лисабонските орли” стана още по-сложно в 41-ата минута, когато Макси Перейра получи втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко на терена.

След почивката в 47-ата минута Кардосо можеше да изравни, но ударът му бе отразен с вещина от Петър Чех. Две минути по-късно Рамирес направи фрапантен пропуск за домакините от изключително удобна позиция. В 53-ата минута и Торес пропусна да увеличи аванса на „сините”. След пропуски на Джало за гостите и Калу за домакините се стигна до 85-ата минута, в която след центриране от корнер Хави Гарсия бе оставен непокрит и с глава изравни за 1:1. Въпреки че бяха в намален състав, гостите се хвърлиха на финален щурм, но след контраатака във втората минута на добавеното време влезлият като резерва Раул Мейрелеш вкара за 2:1 и сложи точка на спора.

На полуфиналите Челси ще се изправи срещу Барселона, като първият мач е в Лондон на 18 април (сряда), а реваншът на „Камп Ноу” на 24 април (вторник).

челси_1.jpg______________.jpgЧелси - Бенфика 2:1
(в първия мач 1:0, общ резултат 3:1)
 1:0 Франк Лампард (21-дузпа), 1:1 Хави Гарсия (85), 2:1 Раул Мейрелеш (90+2)

Лондон, “Стамфорд Бридж”
Съдия: Дамир Скомина (Словения)

Челси: 1.Чех, 3.Ашли Коул, 26.Тери (60 - 24.Гари Кейхил), 2.Иванович , 4.Давид Луис, 8.Лампард, 12.Оби Микел , 7.Рамирес , 9.Фернандо Торес (88 - 11.Дрогба), 21.Калу, 10.Мата (79 - 16.Раул Мейрелеш)

Бенфика: 1.Артуро Мораес, 3.Емерсон, 14.Макси Перейра
, 38.Капдевиля, 10.Аймар , 6.Хави Гарсия, 28.Витсел, 20.Гайтан (61 - 12.Яник Джало), 21.Матич, 8.Бруно Сезар (72 - 19.Родриго), 7.Кардосо (57 - 16.Нелсон Оливейра)