Байерн (Мюнхен) победи у дома Олимпик (Марсилия) с 2:0 в реванша от четвъртфиналите на Шампионската лига и с общ резултат 4:0 се класира за следващата фаза. Двата гола за успеха в Мюнхен бяха дело на Ивица Олич (13, 37).

Първото полувреме на „Алианц Арена” бе изключително атрактивно, въпреки че интригата бе убита след резултата от първия сблъсък в Марсилия. Баварците бяха по-активният тим и създадоха един куп голови положения, но успяха да реализират само две от тях. Още в 11-ата минута Франк Рибери центрира в наказателното поле на гостите, където от близка дистанция Ивица Олич препарира вратаря Стив Манданда за 1:0. Последваха опасни удари на Тони Кроос и Анатолий Тимошчук, но с прекрасен рефлекс Манданда предотврати нови голове. В 37-ата минута Байерн организира скоростна контраатака, започната от Рибери, който подаде към Алаба, а той от своя страна изведе Ивица Олич, реализирал втория си гол в мача за 2:0. Гостите на няколко пъти достигаха до опасни позиции пред вратата на Мануел Нойер, но така и не съумяха да нанесат голов удар.

След почивката темпото на игра тотално спадна, а и двата тима започнаха твърде често да грешат в подаванията. Домакините контролираха изцяло събитията на терена, но въпреки това Марсилия стигна до своя голям шанс в 66-ата минута, когато Брандао засече с глава прекрасно центриране на Амалфитано, но стреля над вратата на Нойер. От тук до края на мача не се случи нищо интересно и Байерн напълно заслужено се поздрави с нов успех, който узакони класирането на тима за следващия етап.

На полуфиналите баварците най-вероятно ще срещнат Реал (Мадрид), който спечели като гост първия си четвъртфинален мач срещу кипърския шампион АПОЕЛ (Никозия) с 3:0 и едва ли ще допусне сензационен обрат у дома.

байерн_1.jpgмарсилия_1.jpgБАЙЕРН – Олимпик (Марсилия) 2:0
(в първия мач 2:0, общ резултат 4:0)
 1:0 Ивица Олич (13), 2:0 Ивица Олич (37)

Мюнхен, “Алианц Арена”
Съдия: Свейн Одвар Моен (Норвегия)

Байерн: 1.Нойер, 21.Лам, 17.Боатенг, 28.Бадщубер, 7.Рибери, 44.Тимошчук, 30.Луис Густаво, 39.Кроос (67 - 23.Пранич), 27.Алаба , 11.Олич (75 - 33.Гомес), 25.Мюлер (39 - 13.Рафиня)

Олимпик (Марсилия): 30.Манданда, 15.Морел (46 - 18.Амалфитано), 24.Фани, 2.Аспиликуета, 3.Н’Куло, 7.Шейру, 17.М’Биа
, 28.Валбуена, 11.Реми (63 - 12.Каборе), 9.Брандао (74 - 10.Жиняк), 20.Андре Аею