Олимпик (Марсилия) загуби у дома от Байерн (Мюнхен) с 0:2 в първи мач между двата тима от четвъртфиналите на Шампионската лига. Головете за успеха на баварците отбелязаха Марио Гомес (44) и Ариен Робен (69), които на практика обезсмислиха реванша след по-малко от седмица в Мюнхен.

Баварците взеха инициативата още от самото начало, но така и не успяха да създадат сериозни голово положение пред вратата на бразилския страж Елинтон Андраде. В 7-ата минута Нойер се намеси решително след удар с глава на Матийо Валбуена, а при добавката Фани не намери очертанията на вратата и пропусна да изведе домакините напред в резултата. Най-интересното през първата част се случи в нейния край. В 44-ата минута първо топката се удари в ръката на Филип Лам, след което започна голова атака за Байерн и Ариен Робен изведе на чудесна позиция Марио Гомес, който със силен удар препарира Андраде за 0:1.

В началото на втората част домакините се опитаха да установят натиск и в 47-ата минута Валбуена стреля опасна с глава след центриране на Андре Аею, но топката излезе в аут. В 59-ата минута Гомес можеше да удвои преднината на гостите, но ударът му бе спасен от Андраде. Десет минути по-късно интригата в мача свърши, след като Томас Мюлер даде извеждащ пас към Ариен Робен, който прати топката покрай Андраде в мрежата за 0:2. Постепенно темпото на игра спадна и мачът просто се доиграваше.

Така след победата си с 2:0 на „Велодром” Байерн ще очаква спокойно Марсилия за реванша в Мюнхен идния вторник.

0:1 Марио Гомес (44), 0:2 Ариен Робен (69)

Марсилия, “Велодром”
Съдия: Карлос Веласко Карбайо (Испания)

Олимпик (Марсилия): 16.Елинтон Андраде, 15.Морел, 24.Фани, 2.Аспиликуета, 3.Н’Кулу, 4.Алу Диара (71 - 7.Шейру), 18.Амалфитано (68 - 9.Брандао), 17.М’Биа , 28.Валбуена, 11.Реми, 20.Андре Аею

Байерн: 1.Нойер, 21.Лам , 17.Жером Боатенг, 28.Бадщубер, 10.Робен, 7.Рибери (78 - 23.Пранич), 30.Луис Густаво , 39.Кроос (63 - 44.Тимошчук), 27.Алаба , 33.Гомес, 25.Томас Мюлер (70 - 31.Швайнщайгер )