Славия и Черноморец не се победиха, завършвайки 1:1 в интригуваща среща от 22-ия кръг на "А" група, играна на "Овча Купел". Домакините само могат да съжаляват, че не взеха трите точки, след като половин час играха с човек повече. В 61-ата минута за втори жълт картон беше изгонен Жереми Фо-Поре, но въпреки това избраниците на Димитър Димитров-Херо не се дадоха и след равенството останаха на 2-ото място с актив от 47 точки. Славия пък има 40.

Попадението за "белите" вкара Живко Желев в 11-ата минута, докато точен за "акулите" бе Шаешу в 23-ата.

Избраниците на Мартин Кушев определено бяха по-напористи в началните минути и логично стигнаха до откриването на резултата. Опитният бранител Живко Желев се разписа с глава за 1:0, след като надскочи бранителите в синьо при центриране отдясно на Владислав Златинов.

Само минута по-късно домакините пропуснаха да удвоят преднината си, след като Владислав Романов не можа да вкара от изгодна позиция.

В 19-ата минута на двубоя целият стадион се изправи на крака и ръкопляска, за да отдаде подкрепата си към капитана на националния отбор и Астън Вила Стилиян Петров. По време на мача феновете и на двата отбора доста често скандираха името на Стенли.

В 23-ата Аетиф Шаешу направи 1:1, след като прониза Стефано Кунчев със силен удар от дъгата на наказателното поле.

До края така и не падна нов гол, въпреки че положения не липсваха и пред двете врати. Останали с човек по-малко, гостите от Бургас дори бяха близо до победата, но в 81-ата минута Даниел Златков изби топката от голлинията.

СЛАВИЯ - ЧЕРНОМОРЕЦ 1:1
1:0 Живко Желев (11), 1:1 Аетиф Шаешу (23)

Срещата по минути

11 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Славия! Живко Желев открива резултата. Включилият се в атака опитен бранител засече с глава центрираната топка от пряк свободен удар и я изпрати в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Стоян Колев.
12 - "Белите" пропускат бързо да удвоят преднината си. Японецът Акиоши напредна по дясното крило и центрира към Владислав Романов, който изпревари защитник на Черноморец и от близко разстояние не успя да отбележи, Колев лови топката.
18 - Защитникът на Славия Даниел Златков се сблъска лошо с Яник Боли и лежи на земята, превивайки се от болка.
19 - Целият стадион скандира името на Стилиян Петров и бурно ръкопляска.
20 - Златков се завръща в игра, но ще продължи участие в мача с бинтована глава.
23 - topka.jpg ГОЛ! "Акулите" изравняват - 1:1! Шаешу прониза Стефано Кунчев със силен изстрел от дъгата на наказателното поле, изпращайки топката в долния десен ъгъл на вратата на Славия.
45 - Добавеното време е 3 минути.
45+3 - Край на първото полувреме.

49 - Владислав Романов преодолява Кристофър Уалембо, след което центрира почти от аутлинията, но бранител в синьо успява да изчисти преди някой от Славия да засече.
50 - jalt.jpg Жълт картон за нападателя на Черноморец Преслав Йорданов, който фаулира Филип Филипов.
61 - 4erven.jpg ЧЕРВЕН КАРТОН! Гостите от Бургас остават с 10 човека. Жереми Фо-Поре фаулира грубо Петър Димитров, за което съдията Георги Йорданов му показа жълт картон, който е негов втори.
61 - Димитър Димитров-Херо се ядоса на постъпката на защитника си и му поиска обяснение за грубите му действия, които оставиха Черноморец в намален състав.
66 - Силен удар на Цветомир Цонков преминава покрай вратата на Славия.
67 - smqna.jpg Борислав Балджийски влиза в игра за "акулите", Кристофър Уалембо напуска терена.
68 - jalt.jpg Жълт картон за капитана на Черноморец Траян Дянков, който влезе грубо в краката на Николай Божов.
78 - Божов спечели пряк свободен удар на добра позиция, но Златинов стреля право в стената.
81 - smqna.jpg Последна смяна и за Славия. Янко Сандански отстъпва мястото си на Георги Христов.
85 - Грешка на стража на "белите" Стефано Кунчев, който излезе напред и се сблъска със съотборника си Живко Желев на границата на наказателното поле, след което топката се озова във Венелин Филипов, той стреля силно, но Даниел Златков беше застанал на голлинията и предотврати сигурен гол в мрежата на домакините.