Славия победи с 3:2 като гост Черноморец в мач от 7-ия кръг на "А" група и нанесе първо поражение на "акулите" на собствен терен от началото на сезона. "Белите" постигнаха успеха в Бургас пред едва 7 свои привърженици, пропътували разтоянието от София до морето, за да подкрепят селекцията на Мартин Кушев. Както е известно, голяма част от феновете на най-стария столичен клуб са във война с боса Венци Стефанов и бойкотират срещите на любимия си тим.

Головете за "акулите" отбелязаха Тодор Паланков в 8-ата минута и Георги Андонов в 58-ата. За Славия се разписаха Даниел Пеев в 34-ата, Жозе Жуниор в 42-ата от дузпа и Николай Божов в 75-ата.

Това е втори пореден успех за "белите", които в миналия кръг надвиха с 2:1 Локомотив (София). Славия вече има 10 точки и се изкачи на 9-ото място, докато Черноморец остана на 4-ата позиция с 15 точки, колкото има и "Левски". Любопитното беше, че преди днешния мач "акулите" бяха допуснали едва 2 попадения във вратата си, но днес на Стоян Колев му се наложи да вади топката от мрежата си на три пъти.

Домакините започнаха отлично срещата и още в 8-ата минута откриха резултата. Полузащитникът Тодор Паланков вкара с топовен изстрел от около 30 метра, изпращайки топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Стефано Кунчев - 1:0.

Последваха опасни положения и пред двете врати. В 34-ата минута "белите" изравниха. Даниел Пеев получи топката от Радослав Димитров и от близко разстояние се разписа за 1:1. При ситуацията Георги Терзиев и Стоян Колев не се разбраха, кълбото се търкулна към Пеев, който вкара без проблем в опразнената врата. В 41-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа. Съдията Димитър Андреев посочи бялата точка, след като Траян Дянков повали Жозе Жуниор в наказателното поле на Черноморец. Бразилският нападател бе точен и доведе нещата до пълен обрат. Така "белите" водеха с 2:1 на почивката.

Головото шоу на стадион "Лазур" обаче продължи и през второто полувреме. В 58-ата минута Георги Андонов изпълни перфектно пряк свободен удар и изравни резултата - 2:2.

В 75-ата минута влезлият като резерва Николай Божов бе изведен от дълбочина, Стоян Колев излезе неразчетено, опитният нападател видя това и ефектно го прехвърли за 2:3.

В 81-ата ситуацията за домакините се усложни още повече, след като Жереми Фо-Поре опита да си изпроси дузпа, но вместо това получи жълт картон за симулация, който бе негов втори и му се наложи да напусне терена. Останали с човек по-малко "акулите" не успяха да стигнат поне до точката и Славия си тръгна с победата от "Лазур".

Мачът по минути - ТУК

ЧЕРНОМОРЕЦ - СЛАВИЯ 2:3

1:0 Тодор Паланков (8), 1:1 Даниел Пеев (34), 1:2 Жозе Жуниор (42-дузпа), 2:2 Георги Андонов (58), 2:3 Николай Божов (75)

cher.jpgЧЕРНОМОРЕЦ: 12.Стоян Колев, 2.Траян Дянков, 55.Георги Терзиев, 37.Жереми Фо-Поре, 22.Цветомир Цонков, 77.Пламен Крумов, 6.Тодор Паланков (85-9.Дани Кики), 7.Георги Андонов, 8.Лоривал Асис (76-10.Костадин Дяков), 19.Абел Анеси (70-11.Венцислав Христов), 39.Жагурта Хамрун-Жужу
Резерви: 1.Янко Георгиев, 5.Николай Николов, 15.Венелин Филипов, 9.Дани Кики, 10.Костадин Дяков, 11.Венцислав Христов, 20.Яни Пехливанов
Треньор: Димитър Димитров
СЛАВИЯ: 1.Стефано Кунчев, 20.Радослав Димитров, 19.Живко Желев, 6.Даниел Златков, 28.Ели Маркес, 8.Атанас Борносузов, 77.Даниел Пеев (90+3-5.Спас Георгиев), 83.Йордан Юруков, 10.Павле Попара (82-35.Диян Молдованов), 33.Галин Иванов, 44.Жозе Жуниор (67-17.Николай Божов)
Резерви: 13.Диян Вълков, 2.Уелингтон Камарго-Том, 35.Диян Молдованов, 4.Атанас Дреновички, 5.Спас Георгиев, 11.Радослав Василев, 17.Николай Божов
Треньор: Мартин Кушев