КПР победи Арсенал с 2:1 в лондонското дерби от 31-ия кръг на английската Висша лига. Домакините откриха резултата с гол на Адел Таарабт в 22-ата минута след асистенция на Хил, а "артилеристите" отвърнаха на удара и изравниха в 37-мата минута, когато Тио Уолкът бе точен за 1:1 след подаване на Робин Ван Перси. След почивката в 66-ата минута Самба Диаките реализира безценен гол за домакините, оформяйки крайното 2:1. Така КПР спечели ценни точки в битката за оцеляване във Висшата лига, но въпреки това остава в зоната на изпадащите на 18-о място с 31 пункта. "Топчиите" пък запазват третата си позиция въпреки загубата, като имат 58 точки, но и мач повече от четвъртия Тотнъм, който има 55 пункта и утре от 18:00 часа приема Суонзи.

Евертън победи у дома Уест Бромич Албиън с 2:0 в друг мач от кръга и се изкачи до седмото място във временното класиране. Още в 18-ата минута Гарет Маккоули от „дроздовете” си вкара автогол, а след почивката в 68-ата минута Виктор Аничебе оформи крайното 2:0 след асистенция на Тим Кейхил. След успеха си „карамелите” са седми с 43 точки, докато Уест Бромич е 14-и с 36 пункта.

Фулъм прекъсна серията си от 3 поредни загуби и надви пред собствена публика Норич с 2:1. Головете за успеха на Котиджърс вкараха Клинт Демпси (2) след асистенция на Брайън Руис и Деймиън Дъф (13). Асистент на второто попадение бе Демпси. Точен пък за „канарчетата” бе Адам Уилбраам (77) след подаване на Хулахан. С победата си Фулъм събра 39 точки и се изкачи на 11-о място, докато Норич е 12-и също с 39 пунита, но по-слаба голова разлика.

В битката си за оцеляване Уигън записа важна домакинска победа над Сток Сити с 2:0. Точни за успеха на Латикс бяха Антолин Алкарас (55) след пас на Бусежур и Виктор Моузес (90+3). Със спечелените 3 точки Уигън вече има 28, но остава на предпоследното 19-о място, докато „грънчарите” се смъкнаха на 13-а позиция с 38 пункта.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 31 КРЪГ
31.03.12
17:00 ч.
Астън Вила – Челси 2:4
0:1 Даниел Стъридж (9), 0:2 Бранислав Иванович (51), 1:2 Джеймс Колинс (77), 2:2 Ерик Лихай (80), 2:3 Бранислав Иванович (83), 2:4 Фернандо Торес (90+2)
31.03.12
17:00 ч.
Евертън – Уест Бромич 2:0
1:0 Гарет Маккоули (18-авт.), 2:0 Виктор Аничебе (68)
31.03.12
17:00 ч.
Фулъм – Норич 2:1
1:0 Клинт Демпси (2), 2:0 Деймиън Дъф (13), 2:1 Адам Уилбраам (77)
31.03.12
17:00 ч.
Манчестър Сити – Съндърланд 3:3
0:1 Себастиан Ларсон (31), 1:1 Марио Балотели (43-дузпа), 1:2 Никлас Бендтнер (45+3), 1:3 Себастиан Ларсон (55), 2:3 Марио Балотели (85), 3:3 Александър Коларов (86)
31.03.12
17:00 ч.
КПР – Арсенал 2:1
1:0 Адел Таарабт (22), 1:1 Тио Уолкът (37), 2:1 Самба Диаките (66)
31.03.12
17:00 ч.
Уигън – Сток Сити 2:0
1:0 Антолин Алкарас (55), 2:0 Виктор Моузес (90+3)
31.03.12
17:00 ч.
Уулвърхемптън – Болтън 2:3
1:0 Майкъл Кийтли (53), 1:1 Мартин Петров (63-дузпа), 1:2 Маркос Алонсо (80), 1:3 Кевин Дейвис (84), 2:3 Матю Джарвис (88)
Блекбърн – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 97 мача, 28 победи за Блекбърн, 25 равенства, 44 победи за Манчестър Юнайтед

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.