Доскорошният лидер в класирането на “А” група Лудогорец записа трета поредна загуба. Тимът допусна поражение с 0:2 от Черно море. За първи път след класирането си за елита тимът губи 3 точки като домакин. В предишните си два двубоя Лудогорец падна с 0:1 от Локо (Пд) и 2:3 от Славия.

Ермес Паломино и Мирослав Манолов бяха точни за успеха. Венецуелецът се разписа за първи път от миналия ноември, а съотборникът му вече има 4 попадения през пролетта.

За домакините не игра вратарят Урош Голубович, който беше колеблив в последните срещи. На негово място Ивайло Петев предпочете Радек Петер. Контузените Марселиньо и Жуниор Кишада също бяха извън групата. Черно море беше без Дончо Атанасов, който лекува травма. Поради тази причина Ермес Паломино игра от ляво на халфовата линия. Именно това беше слабата страна на отбора през първото полувреме, като Шоко постоянно пробиваше по фланга.

Мачът започна с много активна игра на домакините. Емил Гъргоров и Иван Стоянов тормозеха защитата на гостите, но Петър Денчев се справяше с ударите. В 15-ата минута Бадема удари греда от пряк свободен удар.

При една контраатака в 19-ата минута Георги Илиев центрира, Ермес Паломино изскочи зад защитата и с глава откри резултата.

Последва нов натиск на Лудогорец, а Мирослав Иванов на два пъти имаше претенции за дузпи. В 32-ата минута Михаил Александров удари греда. Веднага след това Станислав Генчев не успя да порази вратата от 1 метър, макар че евентуален гол не би бил зачетен заради засада. Малко преди паузата Гъргоров стреля много опасно, а Денчев изби с крак.

След почивката Черно море заложи на по-офанзивна игра. В 56-ата минута Мирослав Манолов, който се беше преместил на левия фланг, получи добра топка. Таранът финтира Гулдан и останал очи в очи с вратаря Петер го преодоля с хубав удар за 2:0.

До края на двубоя и двата тима имаха положения. Вратарят на “моряците” Петър Денчев обаче изигра страхотен мач и не позволи на Лудогорец да отбележи дори почетно попадение.

В класирането Лудогорец остава втори на шест точки зад лидера ЦСКА и с равен брой точки с третия “Левски”, който е с мач по-малко. Черно море измества Славия от седмата позиция.