Лудогорец (Разград) продължава с доброто си представяне и победи Черно море насред Варна с минималното 1:0. Единственото попадение реализира Михаил Александров в 72-ата минута. След поредния успех тимът от Разград излезе на второ място с 16 точки след 5 победи и 1 равен. Черно море остана на 6-а позиция с 12 точки. В следващия кръг Лудогорец приема “Левски”, а варненци гостуват на Локомотив (София).

Лудогорец беше по-добрият отбор и владееше повече нещата на терена, но попадението дойде след спорна ситуация. В добавеното време домакините претендираха за дузпа за сблъсък между Гулдан и Мирослав Манолов. След тази ситуация играчите и на двата отбора се спречкаха на терена, но до изгонване или по-сериозен инцидент не се стигна.

Двубоят започна не в много високо темпо. Домакините не упражниха традиционния натиск и действаха прибрано явно респектирани от съперника. В 21-ата минута Лудогорец организира малко по-интересна атака, но в последния момент Димитър Петков пресече извеждащ пас към Марселиньо. Много активен в редиците на гостите беше Шоко, който често се включваше в атака и създаваше проблеми на левия защитник на Черно море. Ивайло Петев отново беше заложил на тактика с Емил Гъргоров на върха на атаката, подпомаган от Иван Стоянов, Марселиньо и Михаил Александров. Като опорни халфове действаха Светослав Дяков и Станислав Генчев.

През второто полувреме Черно море продължи да действа затворено, а гостите натиснаха и защитниците Барт и Гулдан заиграха почти като опорни халфове. Петев извади контузилия се Иван Стоянов и вкара Мирослав Иванов. В 72-ата минута Лудогорец поведе с 1:0. Веселин Минев нахлу в половината на варненци и изведе Михаил Александров зад защитата. Той овладя с гръб към вратата, обърна се и вкара между краката на Илко Пиргов. При повторенията останаха сериозни съмнения за засада при паса на Минев към Александров. В последните минути домакините поискаха дузпа за нарушение на Гулдан срещу Мирослав Манолов в наказателното поле. Нападателят скочи за висока топка и беше изритан в крака от бранителя на Лудогорец. Съдията Георги Кабаков обаче не отсъди нарушение. Футболистите на двата тима влязоха в разправия, която продължи няколко минути, но нямаше по-сериозни инциденти и реферът побърза да даде край на мача./БЛИЦ

ЧЕРНО МОРЕ - ЛУДОГОРЕЦ 0:1
0:1 Михаил Александров (72)