Калиакра постигна много важна победа с 3:2 срещу Видима-Раковски в дербито на аутсайдерите. Мачът от 21-ия кръг на "А" група беше изключително драматичен, а така ценното попадение за домакините падна в 3-ата минута на добавеното време. Вкара го Герасим Заков, който по-рано беше отбелязал още един гол, наказвайки бившия си тим.

Двубоят в Каварна започна отлично за гостите от Севлиево, които поведоха в резултата след автогол на Детелин Димитров в 5-ата минута. В 23-ата Милен Бонев възстанови равенството, а в 42-ата Заков направи 2:1.

През втората част селекцията на Костадин Ангелов стигна до 2:2. Младокът Кристиян Тафраджийски се появи в игра в 69-ата минута на мястото на Калин Щуърков и само 3 по-късно се разписа във вратата на Мирослав Григоров.

В заключителните минути домакините упражниха финален натиск, който даде резултат. В 93-ата минута Заков се разписа за крайното 3:2 след разбъркване в наказателното поле на Видима-Раковски.

Това беше първа победа на Калиакра от месец септември, когато беше записан успех с 3:1 над Берое. Тимът от Каварна вече има 10 точки в актива си, а загубата днес остави Лаптопа и момчетата му на 14-ото място с 13 точки.

Срещата по минути
5 - topka.jpg ГОЛ! Гостите от Севлиево повеждат в резултата - 0:1! Детелин Димитров си отбелязва автогол, след като топката беше центрирана остро в наказателното поле на Калиакра, удари се в тялото му и влетя в мрежата на Мирослав Григоров.
23 - topka.jpg ГОЛ! Домакините изравняват - 1:1! Милен Бонев се разписва с топовен удар от около 30 метра, разстрелвайки Ивайло Василев
.
42 - topka.jpg ГОЛ! Калиакра прави пълен обрат - 2:1! Герасим Заков наказва бившия си тим, след като получи топката на два метра от вратата и с едно докосване без проблеми я прати в мрежата на гостите.
45 - Край на първото полувреме.

59 - Ангел Русев се откъсва по дясното крило и центрира на близката греда към Християн Кожухаров, който не успява да засече кълбото, въпреки че то беше изпуснато от вратаря Мирослав Григоров.
67 - jalt.jpg Иван Цачев извършва грубо нарушение срещу Пламен Кожухаров, за което получава жълт картон.
69 - smqna.jpg Калин Щърков отстъпва мястото си на Кристиян Тафраджийски в състава на Видима-Раковски.
72 - topka.jpg ГОЛ! Гостите изравняват - 2:2! Резервата Кристиян Тафраджийски праща топката във вратата на Калиакра.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - ГОЛ! 3:2 за Калиакра! Заков бележи така ценното попадение за домакините, разписвайки се след разбъркване в наказателното поле на гостите.
90+3 - Край на мача. Калиакра победи Видима-Раковски с 3:2.

КАЛИАКРА - ВИДИМА-РАКОВСКИ 3:2
0:1 Детелин Димитров (5-автогол), 1:1 Милен Бонев (23), 2:1 Герасим Заков (42), 2:2 Кристиян Тафраджийски (72), 3:2 Герасим Заков (90+3)

КАЛИАКРА: 33.Мирослав Григоров, 4.Детелин Димитров, 5.Ивелин Костов (55-11.Цветан Филипов), 24.Александър Събев, 30.Милен Бонев, 17.Георги Кючуков, 10.Джунейт Яшар, 14.Иван Райчев (16-6.Павел Ковачев), 16.Иван Цачев, 22.Четин Садула, 23.Герасим Заков
Резерви: 1.Цветан Димитров, 6.Павел Ковачев, 8.Дарин Андонов, 9.Илиян Чавдаров, 11.Цветан Филипов, 13.Джордж Уеа, 20.Георги Коруджиев
Треньор: Радостин Трифонов
ВИДИМА-РАКОВСКИ: 16.Ивайло Василев, 4.Атанас Дреновички, 5.Георги Стойчев, 6.Калин Щърков (69-9.Кристиян Тафраджийски), 10.Ахмед Хикмет, 14.Максим Стойков, 21.Димитър Наков, 25.Цветомир Панов, 15.Ангел Русев, 7.Християн Кожухаров, 20.Николай Чипев (63-23.Пламен Кожухаров)
Резерви: 69.Николай Митев, 3.Самет Ашимов, 8.Руслан Иванов, 9.Кристиян Тафраджийски, 13.Георги Иванов, 24.Милен Тонев, 23.Пламен Кожухаров
Треньор: Костадин Ангелов