Видима-Раковски победи с минималното 1:0 Калиакра в първата среща от програмата на 6-ия кръг в "А" група. Единственото попадение в скучния мач в Севлиево реализира Ахмед Хикмет преди почивката. За селекцията на Костадин Ангелов това е първа победа от началото на новия сезон в елита. Видима-Раковски събра 5 точки, а Калиакра остана с 3.

Гостите изиграха слабо първо полувреме и защитата им рухна в 34-ата минута. Избраниците на Костадин Ангелов проведоха многоходова комбинация отляво, топката достигна до Ахмед Хикмет, който с удар от границата на наказателното поле я насочи неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата на Христо Бахтарлиев - 1:0.

През второто полувреме бяха създадени няколко голови положения и пред двете врати, но до ново попадение не се стигна. В 52-ата минута голмайсторът Хикмет подаде на Веселин Стойков, но нападателят на Видима би встрани от вратата. Малко по-късно играчите на Калиакра имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Иван Тодоров, но съдията Атанас Димитров не посочи бялата точка. Постепенно натискът на гостите от Каварна се засили, но най-опасното положение, което създадоха, бе пропиляно от резервата Цветан Филипов в 77-ата минута. /БЛИЦ

Двубоят по минути
3 - Удар на Християн Кожухаров премина встрани от вратата на Калиакра.
5 - Веселин Стойков бе изведен сам срещу вратаря на гостите Христо Бахтарлиев, но би право в него.
7 - Изстрел на Хикмет не затруднява стража на Калиакра.
34 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Видима-Раковски! Ахмед Хикмет открива резултата. Халфът стреля от дъгата пред наказателното поле и топката попадна в долния ляв ъгъл на вратата на Калиакра.
45 - Край на първото полувреме.

50 - Видима-Раковски пропусна добра възможност да удвои резултата. След подаване на Християн Кожухаров, Веселин Стойков стреля над гредата.
51 - smqna.jpg Първа смяна в състава на Калиакра. Мястото на Юлиян Петков заема Цветан Филипов.
56 - Гостите от Каварна претендират за дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Иван Тодоров. Съдията Атанас Димитров обаче не посочва бялата точка.
58 - Силен изстрел на Детелин Димитров преминава покрай вратата на домакините.
67 - smqna.jpg Нападателят на домакините Веселин Стойков отстъпва мястото си на Атанас Иванов.
77 - Цветан Филипов пропуска да изравни от изгодна позиция.
90 - Край на мача. Видима-Раковски победи Калиакра с 1:0.

ВИДИМА-РАКОВСКИ - КАЛИАКРА 1:0
1:0 Aхмед Хикмет (34)

vid.jpgВИДИМА-РАКОВСКИ: 16.Ивайло Василев, 25.Цветомир Панов, 6.Александър Бранеков, 2.Иван Тодоров, 14.Руслан Иванов, 5.Георги Стойчев, 19.Евгени Игнатов, 13.Ахмед Хикмет, 23.Пламен Кожухаров (89-3.Самет Ашимов), 7.Християн Кожухаров (65-15.Ангел Русев), 9.Веселин Стойков (67-20.Атанас Иванов)
Резерви: 22.Пламен Колев, 3.Самет Ашимов, 8.Станимир Андонов, 10.Христо Господинов, 20.Атанас Иванов, 15.Ангел Русев, 21.Радослав Митревски
Треньор: Костадин Ангелов
КАЛИАКРА:
12.Христо Бахтарлиев, 15.Антон Петров, 4.Детелин Димитров, 19.Ивайло Раденцов, 14.Иван Райчев, 26.Павел Ковачев, 13.Юлиян Петков (51-11.Цветан Филипов), 10.Джунейт Яшар, 16.Иван Цачев, 22.Четин Садула (75-30.Милен Бонев), 23.Герасим Заков
Резерви: 1.Цветан Димитров, 24.Александър Събев, 11.Цветан Филипов, 6.Георги Коруджиев, 17.Георги Кичуков, 21.Ивайло Зафиров, 30.Милен Бонев
Треньор: Адалберт Зафиров