Локомотив (Пловдив) постигна минимална победа с 1:0 над Монтана в скучен мач от 21-ия кръг на "А" група, играл се пред малко зрители на "Лаута" - около 1000.

Единственото попадение в двубоя падна в 33-ата минута. Вкара го Любомир Витанов с удар от воле. Играчът на "смърфовете" беше оставен непокрит в наказателното поле на Монтана и след центриране получи топката на далечната греда, откъдето я прати неспасяемо в мрежата на Ивайло Яначков.

Избраниците на Емил Велев диктуваха играта през цялото време и само могат да съжаляват, че не постигнаха по-изразителна победа. В 30-ата минута Сержиньо беше изведен от Илиян Йорданов сам срещу Яначков, но не успя да отбележи. В началото на второто полувреме отново португалецът се отчете с фрапантен пропуск. Драги Коцев се откъсна зад отбраната на Монтана по дясното крило, центрира в наказателното поле, където прехвърли и вратаря, след което Сержиньо, останал непокрит на 4-5 метра от вратата, не успя да отбележи, като позволи на притичалия Георги Мечечиев пред голлинията да избие удара му.

В 74-ата минута Монтана остана с 10 човека, след като Георги Аврамов, който беше влязъл в игра само 15-ина минути преди това, получи втори жълт картон за нарушение срещу вратаря Иван Караджов. Този момент окончателно отказа гостите и така Атанас Атанасов и момчетата му си тръгнаха победени от "Лаута". За тима от "Огоста" поражението е четвърто в последните 5 двубоя. Монтана остана с актив от 20 точки, които им отреждат 11-ото място. Локо (Пд) пък е на 6-ата позиция с 39 точки.

ЛОКО (Пд) - МОНТАНА 1:0
1:0 Любомир Витанов (33)

Срещата по минути
24 - Илиян Йорданов засича с глава центрираната топка, изпраща я покрай вратата на Монтана.
29 - jalt.jpg Първи жълт картон в мача. Получава го Ангел Йошев за нарушение срещу нападателя на гостите Мирослав Антонов.
30 - "Смърфовете" пропускат да открият резултата. Илиян Йорданов изведе Сержиньо сам срещу Ивайло Яначков. Португалецът обаче не успя да порази целта.
33 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Локо (Пд)! Любомир Витанов бележи с удар от воле. Играчът на "смърфовете" беше оставен непокрит в наказателното поле на Монтана и след центриране получи топката на далечната греда, откъдето я прати неспасяемо в мрежата на Яначков.
45- Добавеното време е 1 минута.
45+1 - Край на първото полувреме.

49 - Уникален пропуск на Сержиньо. Драги Коцев се откъсна зад отбраната на Монтана по дясното крило, центрира в наказателното поле, където прехвърли и вратаря Яначков, след което Сержиньо, останал непокрит на 4-5 метра от вратата, не успя да отбележи, като позволи на притичалия Мечечиев пред голлинията да избие удара му.
54 - Яначков спасява изстрел на Илиян Йорданов.
58 - smqna.jpg Първа смяна за гостите от Монтана. Играта напуска бившият нападател на Локо (Пд) Димитър Красимиров Илиев, Георги Аврамов го заменя.
69 - smqna.jpg Емил Велев извършва първа смяна. Младият нападател Любомир Цеков влиза в игра, Христо Спасов напуска терена.
74 - 4erven.jpg ЧЕРВЕН КАРТОН! Гостите отстават с човек по-малко. Получилият малко по-рано жълт картон Георги Аврамов фаулира Иван Караджов, за което съдията Стефан Апостолов му показва втори жълт и съответно червен картон.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача. Локо (Пд) победи с 1:0 Монтана.

ЛОКО (Пд): 12.Иван Караджов,6.Танко Дяков, 25.Ангел Йошев, 4.Михаил Венков, 44.Любомир Витанов, 23.Даниел Георгиев, 7.Йордан Тодоров, 71.Христо Спасов (69-9.Любомир Цеков), 10.Сержиньо (78-89.Станислав Маламов), 11.Илиян Йорданов, 22.Драги Коцев
Резерви: 30.Андрей Павлов, 20.Борис Бисеров, 2.Джереми Родригес, 16.Христо Златински, 89.Станислав Маламов, 77.Здравко Лазаров, 9.Любомир Цеков
Треньор: Емил Велев
МОНТАНА: 23.Ивайло Яначков, 2.Георги Мечечиев, 3.Емил Копаранов, 4.Мартин Сечков, 6.Тихомир Трифонов, 8.Димитър В. Илиев, 16.Владимир Мичев, 17.Димитър Кр. Илиев (58-15.Георги Аврамов), 19.Мирослав Антонов, 5.Борислав Борисов, 9.Луис Едуардо
Резерви: 1.Атанас Аршинков, 13.Дебое Борис, 7.Йордан Тодоров, 15.Георги Аврамов, 18.Виктор Дениран, 20.Иван Вълчанов, 22.Светлан Кондев
Треньор: Атанас Атанасов