Монтана и Локомотив (Пловдив) направиха 2:2 в мач от 6-ия кръг на "А" група. И двата отбора могат да съжаляват за изпуснатата победа, но като че ли домакините имаха повече чисти възможности за попадение.

Двата отбора не спряха да атакуват и пропуснаха удобни положения. Добър мач направи халфът на Локо Даксон да Силва, който за първи път започна като титуляр след повторното си завръщане в тима. Бразилецът вкара единия гол, подаде за втория и впечатли с отиграванията. Все пак южноамериканецът пропусна да донесе победата на своя отбор, след като в добавеното време на редовното време стреля във вратаря от 7-8 метра.

Даксон откри резултата в 28-ата минута с хубав удар и неубедителна намеса на стража на Монтана Христо Иванов. Играчите на Стефан Грозданов обаче успяха да осъществят пълен обрат още до почивката с попадения на Димитър Василев Илиев в 33-ата минута и на бразилеца Луис Едуардо в 44-ата минута.

След почивката пропуските се редуваха пред двете врати. В 65-ата минута "черно белите" имаха претенция за дузпа, след като Дюлгеров събори в наказателното поле Здравко Лазаров, но съдията подмина ситуацията. В 67-ата минута Христо Иванов направи нова грешка, от която се възползва десният защитник на пловдивчани Джереми Родригес. Французинът се промъкна зад защитата на Монтана, проби по дясното крило и когато се очакваше да подаде на свой съотборник, стреля директно във вратата за крайното 2:2. В последните секунди Родригес беше изгонен за втори жълт картон и Локо (Пловдив) не успя да стигне до трите точки.

МОНТАНА - ЛОКО (ПЛОВДИВ) 2:2
0:1 Даксон (28), 1:1 Димитър Василев Илиев (32), 2:1 Луис Едуардо (43), 2:2 Джереми Родригес (67)