Аутсайдерът Светкавица и Локомотив (София) завършиха 1:1 в мач от 20-ия кръг на "А" група, състоял се в Търговище.

Цветан Илиев вкара за "мълниите" в 30-ата минута, след като се възползва от груба грешка на вратаря на "железничарите" Валентин Галев, довкарвайки топката в опразнената му врата.

В 69-ата "железничарите" изравниха чрез Даниел Пеев, разписал се от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за нарушение срещу Кристиян Добрев. Именно капитанът на Локо (Сф) десетина минути преди това беше близо до гол, но гредата спаси "мълниите".

Домакините останаха с човек по-малко в 65-ата минута, когато за втори жълт картон беше изгонен Румен Стоянов. Въпреки това избраниците на Альоша Андонов правеха всичко възможно най-после да постигнат историческата първа победа в "А" група, което бяха много близо да сторят и преди дни (равенството 0:0 с "Ботев" Враца). В заключителната част на днешната среща с фрапантни пропуски се отчетоха Антон Костадинов и Антон Недялков, което лиши Светкавица от успеха.

"Мълниите" остават на дъното в "А" група с актив от едва 4 точки след 20 изминали кръга. Локо (Сф) пък заема 12-ата позиция със 17 точки.

СВЕТКАВИЦА - ЛОКО (Сф) 1:1
1:0 Цветан Илиев (30), 1:1 Даниел Пеев (69-дузпа)

Срещата по минути
25 - Домакините претендират за дузпа. Цветан Илиев нахлу в наказателното поле на Локо (Сф), където защитник на гостите направи шпагат, а играчът на Светкавица падна на земята.
30 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Светкавица! Цветан Илиев открива резултата. Вратарят на "железничарите" Валентин Галев се отчете с груба грешка. Стражът не се намеси добре при далечен изстрел към него, изпусна кълбото, което попадна в Цветан Илиев и той от десетина метра реализира.
35 - Центриране на Младен Стоев в наказателното поле на Светкавица, Ели Маркес успява да изчисти.
36 - Принудителна смяна за домакините. Получилият контузия Емил Мартинов е заменен от Цветков.
41 - Удар на Ели Маркес, Галев лови топката.
45 - Добавеното време е е 1 минута.
45+1 - Край на първото полувреме.

46 - smqna.jpg Треньорът на Локо (Сф) Антон Велков извършва първа смяна. Мирослав Коев влиза на мястото на Юлиян Петков.
57 - ГРЕДА! Капитанът на гостите Кристиян Добрев засича с глава центрираната топка, но я праща право в гредата.
65 - 4erven.jpg ЧЕРВЕН КАРТОН! Светкавица остава с човек по-малко, след като Румен Стоянов получи втори жълт картон.
68 - ДУЗПА за Локо (Сф)!
Току-що появилият се на терена Иван Иванов фаулира Кристиян Добрев в наказателното поле  на домакините и съдията Стефан Спасов посочва бялата точка.
78 - smqna.jpg Последна смяна за домакините. Христо Стамболийски влиза в игра, Игнат Дамянов напуска терена.
80 - Вратарят на Светкавица Иван Георгиев демонстрира отличен рефлекс, спасявайки удар с глава на Младен Стоев.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+1 - Галев спасява удар от малък ъгъл на Антон Недялков, който с лекота преодоля няколко играчи на Локо (Сф).
90+4 - Край на мача. Светкавица и Локо (Сф) не излъчиха победител - 1:1.

СВЕТКАВИЦА: 1.Иван Георгиев, 6.Румен Стоянов, 7.Невен Венков, 24.Игнат Дамянов (78-23.Христо Стамболийски), 14.Петър Трифонов, 15.Ели Маркес, 16.Антон Недялков, 18.Антон Костадинов, 21.Емил Мартинов (36-20.Калоян Цветков), 8.Цветан Илиев, 11.Тихомир Кънев (68-5.Иван Иванов)
Резерви: 12.Тодор Тодоров, 4.Даниел Генов, 5.Иван Иванов, 20.Калоян Цветков, 23.Христо Стамболийски
Треньор: Альоша Андонов
ЛОКО (Сф): 84.Валентин Галев, 2.Костадин Велков, 3.Йордан Върбанов (75-9.Антонио Павлов), 11.Кристиян Добрев, 6.Александър Бранеков, 7.Васил Велев, 13.Юлиян Петков (46-18.Мирослав Коев), 16.Мартин Димитров, 77.Даниел Пеев, 90.Младен Стоев, 17.Владимир Манчев (56-29.Борис Кондев)
Резерви: 33.Емил Михайлов, 8.Александър Манолов, 18.Мирослав Коев, 22.Павел Петков, 25.Илиян Гаров, 29.Борис Кондев, 9.Антонио Павлов
Треньор: Антон Велков