Локомотив (София) стигна до лесна победа с 4:1 над Светкавица (Търговище) в първия мач от програмата на 5-ия кръг на "А" група. За "железничарите" това е втори успех от началото на сезона, след който събраха 7 точки в актива си. Скромното тимче от Търговище пък остана на дъното без спечелена точка до момента и с голова разлика 1:15.

Гостите с нищо не показаха, че имат място в елита, но пък този път поне стигнаха до попадение във вратата на противника. И то гол, който остава в историята, като първият вкаран за Светкавица в "А" група. Отбеляза го египетският нападател Мохамед Уахид, който заедно с още двама свои сънародници наскоро бяха доведени в Търговище със съдействието на Стойчо Младенов.

За "железничарите" се разписаха Кристиян Добрев, Румен Горанов, Мирза Мешич и Преслав Йорданов.

Локо (Сф) нямаше проблеми срещу скромния тим от Търговище, който остана с човек по-малко още в 22-ата минута заради червен картон на Николай Петров.

Срещата на "Васил Левски" започна отлично за домакините. Още в 7-ата минута избраниците на Диян Петков откриха резултата. Марчо Дафчев изпълни пряк свободен удар, а в заформилото се меле пред вратарят на Светкавица Иван Георгиев най-съобразителен бе капитанът Кристиян Добрев - 1:0. В 19-ата Преслав Йорданов прати топката в мрежата на гостите, но попадението не беше зачетено заради засада.

В 22-ата положението на Светкавица се утежни, тъй като Николай Петров получи червен картон след глупава постъпка. Халфът реагира остро на отсъждане на съдията Калин Людмилов, заради което получи жълт картон. Протестите на бившия играч на Славия обаче продължиха и реферът му вдигна директен червен картон.

Така задачата на "железничарите" се улесни, а второто попадение в мрежата на гостите не закъсня. В 34-ата минута Румен Горанов вкара с глава след центриране от корнер на Марчо Дафчев - 2:0.

Второто полувреме изненадващо започна с гол за Светкавица, който бе първи за отбора в "А" група. Историческото попадение отбеляза египетският нападател Мохамед Уахид в 50-ата минута. Играчът преодоля бранител на Локо и прати неспасяемо топката в левия ъгъл на вратата на Галев.

В 59-ата Преслав Йорданов отново бе близо до възможността да отбележи, но изстрелът му от воле срещна лявата греда. В 63-ата Мешич се разписа след подаване на Байкал Кулаксъзоглу и "железничарите" поведоха с 3:1.

Срещата завърши при числено равенство, тъй като Дарко Савич се контузи малко преди края, а Диян Петков вече беше извършил трите си смени. Въпреки това "железничарите" стигнаха до четвърти гол. Той бе реализиран от Преслав Йорданов, който най-после успя да накаже Светкавица в 87-ата минута, оформяйки крайното 4:1.

В следващия кръг Локо (Сф) гостува на Славия - на 18 септември, а тимът от Търговище приема Черноморец ден по-рано.

Мачът по минути - ТУК

ЛОКО (Сф) - СВЕТКАВИЦА 4:1
1:0 Кристиян Добрев (7), 2:0 Румен Горанов (34), 2:1 Мохамед Уахид (50), 3:1 Мирза Мешич (63), 4:1 Преслав Йорданов (87)
ЛОКО (Сф): 84.Валентин Галев, 12.Дарко Савич, 14.Милен Лахчев, 11.Кристиян Добрев, 5.Танко Дяков, 88.Румен Горанов, 21.Коста Янев, 83.Байкал Кулаксъзоглу (70-7.Васил Велев), 16.Искрен Писаров (53-32.Любомир Божинов), 10.Марчо Дафчев (53-99.Мирза Мешич), 9.Преслав Йорданов
Резерви: 22.Боян Пейков, 28.Атанас Атанасов, 7.Васил Велев, 32.Любомир Божинов, 18.Калоян Караджинов, 8.Владислав Романов, 99.Мирза Мешич
Треньор: Диян Петков
svetkavica.JPG
СВЕТКАВИЦА: 1.Иван Георгиев, 23.Венцислав Йорданов, 3.Георги Георгиев, 6.Румен Стоянов, 7.Невен Венков, 14.Николай Петров, 11.Диян Димов (46-21.Емил Мартинов), 24.Игнат Дамянов (81-22.Махмуд Абделаати), 9.Тихомир Кънев (70-16.Еслам Магду), 19.Мохамед Уахид, 10.Славчо Шоколаров
Резерви: 88.Александър Димов, 5.Венцислав Маринов, 21.Емил Мартинов, 8.Мартин Христов, 18.Антон Костадинов, 16.Еслам Магду, 22.Махмуд Абделаати
Tреньор: Пламен Донев