ЦСКА оглави класирането в “А” група. “Червените” победиха Локо (Пд) с 3:0 като гост след попадения на Антон Карачанаков, Нджонго Присо и Жуниор Мораес. Столичани се възползваха от загубите на “Левски” (0:1 от Миньор) и Лудогорец (2:3 от Славия) и се изкачиха до първата позиция с 3 точки аванс пред съперниците си. Локомотив остава седми.

Срещата беше чакана с голям интерес, тъй като двата тима бяха в серия от 3 поредни победи в “А” група. Стойчо Младенов изведе “армейците” до четвърти успех от 4 мача и спази традицията да печели срещу “смърфовете” в двубои от първенството. Локомотив излезе на терена със самочувствие, след като записа победи над Лудогорец с 1:0 и 2:1 срещу “Левски” след продължения в четвъртфинал от турнира за Купата на България.

Треньорите на двата отбора заложиха на най-доброто. Стойчо Младенов пусна състава, който игра при победата над Локо (Сф) в кръга през седмицата. Емил Велев се довери на Даксон, който лекува контузия в последно време, като на терена бяха още Здравко Лазаров, Христо Златински, Сержиньо и Базил де Карвальо. Единственият, който не игра беше наказаният Танко Дяков. Поради тази причина Валери Георгиев партнира на Юнес Бенжелюн в центъра на защитата, а Йордан Тодоров попадна в стартовия състав.

Мачът започна с бърз гол за гостите. В 3-ата минута Присо проби по десния фланг, надви Михаил Венков и пусна топката успоредно на голлинията. Антон Карачанаков беше оставен сам и откри резултата.

Последваха атаки за двата отбора, като след 10-ата минута домакините опитаха да упражнят натиск. В 28-ата минута Базил де Карвальо получи контузия в едно меле и беше заменен принудително от Христо Спасов. В първото си докосване нападателят имаше шанс да изравни, но Мболи спаси. Преди почивката Антон Карачанаков удари греда, след като засече с глава центриране от фаул. Адемар имаше шанс при добавката, но би над вратата.

След паузата Стойчо Младенов промени схемата. Адемар се върна в защита за сметка на Петър Стоянов. Нджонго Присо се премести по левия фланг, а Антон Карачанаков действаше отдясно. Това даде резултат и левият фланг на “червените” се раздвижи, след като беше по-пасивен в състав Петър Стоянов-Адемар през първата част.

В 57-ата минута ЦСКА стигна до втори гол. Карачанаков даде чудесен пас на Присо в наказателното поле и камерунецът удвои резултата. Шест минути по-късно Присо беше изгонен заедно с Даксон. Бразилецът фаулира играча на гостите, двамата артистично доближиха глави и едновременно паднаха на земята. След кратка разправия съдията Александър Костадинов изгони и двамата.

Последваха смени в двата отбора. Антонио Томас се появи на терена на мястото на Карачанаков, а Илиян Йорданов замени Лазаров. Треньорите потърсиха повече свежест, тъй като отборите трябваше да изиграят оставащия около половин час с по десет души.

Локомотив търсеше гол в последните минути, но защитата на ЦСКА се справи. В добавеното време при контраатака домакините очакваха засада, но Жуниор Мораес изскочи от дълбочина, получи топката, финтира Караджов и оформи крайното 3:0.