ЦСКА се наложи с убедителното 4:0 срещу Локомотив (София) в последния мач от програмата на отложения 16-и кръг на "А" група. Двубоят се игра при страхотна атмосфера на стадион "Българска армия", създадена от близо 5-те хиляди фенове на "червените". Ултрасите на ЦСКА този път оставиха на заден план протестите срещу клубното ръководство и подкрепяха любимците си от първата до последната минута. Най-много аплодисменти събра Стойчо Младенов, за когото това беше най-изразителната победа от третия му престой начело на отбора на сърцето му.

На "Армията" обаче тази вечер нямаше дерби. Причината беше, че "червените" напълно надиграха "железничарите" и заслужено се поздравиха с успеха. След него ЦСКА се изравни с Лудогорец и "Левски", като и трите отбора имат по 45 точки. Тимът от Разград заема 1-ото място заради по-добрите си показатели в преките мачове с "червените" и "сините". "Армейците" са на 2-ата позиция, а "Левски" е трети. Локо (Сф) пък остана в опасна близост до зоната на изпадащите с актив от 16 точки, които отреждат 12-ото място на тима от "Надежда".

Попаденията за изразителната победа на ЦСКА реализираха Антон Карачанаков преди почивката и Нджонго Присо, Иван Бандаловски и Жуниор Мораес в последните 15 минути. Младокът откри резултата със страхотно попадение в 28-ата минута, което вдъхнови домакините и след това те тотално надиграха избраниците на Антон Велков. Треньорът на Локо (Сф) изненада съперника с решението си да пусне сред титулярите сръбския дебютант Владимир Богданович, който за 45 минути на терена не направи нищо запомнящо се и беше заменен от Младен Стоев в началото на втората част. Опитният нападател Владимир Манчев остана сред резервите за днешния двубой, като влезе на терена в 58-ата минута.

"Червените" упражниха домакински натиск в началните минути. В 3-ата Присо получи подаване по дясното крило, овладя топката и продължи към набралия скорост Николай Дюлгеров, който стреля от движение високо над вратата. В 10-ата Адемар изпълни пряк свободен удар, но топката срещна тялото на Мартин Димитров и излезе в ъглов удар. Бразилецът направи добър пробив няколко минути по-късно, като тръгна от собствената половина и стигна до наказателното поле на съперника. Там опита взаимодействие със своя сънародник Мораес, но пасът му не беше прецизен. В 25-ата Александър Бранеков стреля слабо с глава право в ръцете на Райс Мболи, който нямаше много работа тази вечер. В 28-ата натискът на "армейците" се увенча с попадение. Красив гол заби Антон Карачанаков, който финтира двама противникови състезатели и с неспасяем удар от около 25 метра прати топката под гредата за 1:0.

Две минути по-късно Мораес пропусна да удвои преднината на домакините. До края на полувремето удар на Николай Дюлгеров не намери целта, а чак в края съдията Христо Ристосков най-после показа жълт картон на някой от играчите, след като на няколко пъти имаше груби прояви. Санкциониран обаче беше единствено Юлиян Петков.

През второто полувреме "армейците" заиграха още по-активно и положенията пред вратата на Галев започнаха да се редуват едно след друго. Чак в 76-ата минута обаче ЦСКА успя да удвои преднината си. Присо реализира. за 2:0. Камерунецът беше изведен отдясно, финтира Бранеков, след което се озова сам срещу Галев и без проблем прати топката в мрежата му. При ситуацията бранителят на Локо (Сф) падна на земята и изрази претенции за нарушение, но Ристосков остана безмълвен. От телевизионните повторения стана ясно, че Присо наистина си помогна с ръка, за да преодолее Бранеков.

В 82-ата капитанът на "армейците" Иван Бандаловски наказва бившите си съотборници от "Надежда", след като реализира за 3:0 с мощен изстрел от воле от границата на наказателното поле. Крайното 4:0 оформи Жуниор Мораес с 9-ото си попадение от началото на сезона в "А" група. Бразилецът вкара със силен удар, изпращайки топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Валентин Галев.

Мачът по минути - ТУК

ЦСКА - ЛОКО (Сф) 4:0
1:0 Антон Карачанаков (28), 2:0 Нджонго Присо (76), 3:0 Иван Бандаловски (82), 4:0 Жуниор Мораес (85)
cska_logo.JPG
ЦСКА: 92.Райс Мболи, 11.Иван Бандаловски, 25.Ангел Грънчов, 66.Пламен Крачунов, 22.Петър Стоянов, 3.Адемар, 18.Борис Галчев (84-14.Станислав Костов), 26.Николай Дюлгеров, 71.Антон Карачанаков (63-32.Георгиан Паун), 99.Нджонго Присо, 10.Жуниор Мораес (90+1-15.Станко Йовчев)
Резерви: 88.Благой Макенджиев, 16.Александър Якимов, 23.Мартин Дечев, 14.Станислав Костов, 15.Станко Йовчев, 31.Владимир Иванов, 32.Георгиан Паун
Треньор: Стойчо Младенов

ЛОКО (Сф): 84.Валентин Галев, 3.Йордан Върбанов, 8.Александър Бранеков, 11.Кристиян Добрев, 14.Костадин Велков, 13.Юлиян Петков (58-17.Владимир Манчев), 32.Павел Петков, 16.Мартин Димитров, 77.Даниел Пеев, 23.Борис Кондев, 88.Владимир Богданович (46-10.Младен Стоев)
Резерви: 33.Емил Михайлов, 25.Илиян Гаров, 7.Васил Велев, 9.Антонио Павлов, 21.Мирослав Коев, 10.Младен Стоев, 17.Владимир Манчев
Треньор: Антон Велков