ЦСКА победи Локомотив (София) с 2:1 в столичното дерби на първия кръг на “А” група. Двубоят се игра пред около 6000 зрители на Националния стадион “Васил Левски”. Головете за “червените” реализираха Спас Делев и Янис Зику, а почетното попадение за “железничарите” вкара Владислав Романов. Дебют за ЦСКА в “А” група направиха Адемар, Янис Зику и завърналият се след престой в Русия вратар Райс Мболи. През второто полувреме влезе и Саша Живец.

Мениджърът на ЦСКА Милен Радуканов заложи на Мболи на вратата, а на резервната скамейка остана доскорошният твърд титуляр Иван Караджов. В защита отдясно започна Иван Бандаловски, в центъра Костадин Стоянов и Апостол Попов, а отляво новото попълнение – Адемар. Той зае мястото на контузения Румен Трифонов. В халфовата линия излязоха обичайните Тодор Янчев заедно с Борис Галчев, отдясно Спас Делев, а отляво Грегъри Нелсън. На върха на атаката започна Мишел Платини, ще му помага друг дебютант Янис Зику.

През първото полувреме ЦСКА показа много добра и разнообразна игра. Още в 3-ата минута Мишел Платини изведе по чудесен начин през центъра на защитата на съперника Спас Делев, той пое и с удар по земя прати топката във вратата на Локомотив за 1:0. След попадението “армейците”, които в този мач играха с бели фланелки, продължиха да играят с настроение и да създават постоянно опасности пред вратата на Валентин Галев. Много активни бяха крилата Спас Делев и Нелсън, а Янис Зику успешно помагаше на Платини в атака. Левият бранител Адемар участваше в почти всички нападения и изигра добър първи мач за отбора в първенството. В 18-ата минута Делев беше изведен отдясно по крилото, центрира в наказателното поле, но Зику не успя да се пребори за високата топка.

След 20-ата минута играчите на ЦСКА владееха топката около 3 минути, в които никой от Локомотив не направи опит да я отнеме. “Червените” задържаха, подаваха си добре и търсеха свободни пространства. В 30-ата минута Преслав Йорданов натресе горната греда зад Райс Мболи, след като засече с глава центриране отляво на Владислав Романов. Това беше и първото опасно положение пред вратата на “армейците”, при което Костадин Стоянов не се намеси добре. В 34-ата минута Спас Делев пропиля удобен шанс, след като беше изведен отляво в наказателното поле, но би в тялото на вратаря. В 40-ата минута след многоходова атака преминала през Делев и Платини Зику стреля към опразнената врата, но Лахчев изчисти пред голлинията.

През второто полувреме ЦСКА намали темпото и в голяма част от времето даде инициативата на съперника. В 57-ата минута Платини стреля опасно над вратата. През втората част Милен Радуканов измести бразилеца отдясно на фланга на атаката, а Спас Делев и Зику заиграха в центъра на нападението. В 58-ата минута след продължителна атака “армейците” направиха 2:0. Спас Делев нахлу отляво и преодоля трима играчи на Локомотив, след това топката премина последователно през Платини и Нелсън, за да стигне до Галчев. Халфът стреля извън наказателното поле, но Зику спря топката по пътя й и я прати във вратата. След гола ЦСКА съвсем спря да играе и позволи на “железничарите” да натиснат и логично да стигнат до няколко положение.

В 60-ата минута Преслав Йорданов не успя да засече топката след разбъркване пред Мболи при изпълнение на корнер. В 72-ата минута Локомотив реализира за 1:2. След корнер Мболи изби топката извън наказателното поле, откъдето Владислав Романов със силен шут я прати във вратата, като имаше е рикошет в гърба на Коста Янев. До края на двубоя “червено-черните” опитаха да стигнат до изравнително попадение и имаха възможности. В 78-ата минута Адемар и Костадин Стоянов сгрешиха, но Гаров не успя да засече центриране, останал сам в наказателното поле. В последните минути Радуканов пусна Станислав Костов и Петър Стоянов, за да използва правото си на три смени, а ЦСКА успя да задържи крехката си преднина./БЛИЦ