Мирослав Манолов отбеляза хеттрик за Черно море при победата с 3:1 като гост на Монтана. Първото попадение на тарана ще влезе в историята като най-бързия гол в “А” група. Манолов се разписа в 6-ата секунда. За домакините точен беше Луис Едуардо. Мачът е от 16-ия кръг на “А” група, който беше пренасрочен от БФС заради лошото време миналия месец.

Със спечелените 3 точки Черно море измества Славия от седмата позиция в класирането. Монтана е във втората половина на таблицата, като заема десетата позиция и е на 4 точки от изпадащите.

През седмицата се очакваше Манолов да бъде резерва, тъй като страдаше от травма в лакътя. Треньорът Стефан Генов обаче го предпочете за сметка на Ермес Паломино, който не демонстрира добра форма от началото на сезона. Монтана беше без наказания си капитан Даниел Гаджев, а като титуляр на върха на атаката започна Мирослав Антонов, който партнираше на звездата на тима Луис Едуиардо.

Мачът започна с гол на Манолов, който се възползва от грешка на Емил Копаранов и откри още е 6-ата секунда. В 8-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Антон Личков удари без топка Марлон Фернандес. С човек по-малко Монтана тръгна да изравнява и го стори в 30-ата минута. Тогава Едуардо засече центриране от фаул и направи 1:1.

В 39-ата минута резервата Александър Дюлгеров фаулира Дончо Атанасов в наказателното поле и съдията даде дузпа. Мирослав Манолов застана зад топката и хладнокръвно реализира за 1:2.

След почивката домакините имаха шанс отново да възстановят равенството, но в 54-ата минута Петър Денчев действа хладнокръвно срещу Луис Едуардо и предотврати опасна ситуация. В 67-ата минута Манолов оформи крайното 3:1 със своя хеттрик, след като финтира вратаря Яначков.

МОНТАНА – ЧЕРНО МОРЕ 1:3
0:1 Мирослав Манолов (1), 1:1 Луис Едуардо (30), 1:2 Мирослав Манолов (39), 1:3 Мирослав Манолов (67)

Монтана: 23.Ивайло Яначков, 2.Георги Мечечиев, 3.Емил Копаранов, 6.Тихомир Трифонов, 8.Димитър В. Илиев, 9.Луис Едуардо, 10.Димитър Воденичаров (68 - Борислав Борисов), 14.Антон Личков, 16.Владимир Мичев, 17.Димитър Кр. Илиев (74 - 7.Йордан Тодоров), 19.Мирослав Антонов (33 - Александър Дюлгеров)
Резерви: 1.Атанас Аршинков, 4.Мартин Сечков, 5.Борислав Борисов, 7.Йордан Тодоров, 11.Александър Дюлгеров, 13.Дебое Борис, 20.Иван Вълчанов

Черно море: 1.Петър Денчев, 25.Сашо Александров, 15.Александър Александров, 18.Ивелин Янев, 55.Росен Колев, 5.Самуел Камазола, 23.Симеон Симеонов (78 - Християн Попов), 8.Дончо Атанасов (46-9.Ермес Паломино), 86.Марлон Фернандес (58-91.Живко Атанасов), 14.Георги Божилов, 10.Мирослав Манолов
Резерви: 22.Пламен Колев, 20.Михаил Лазаров, 19.Християн Попов, 91.Живко Атанасов, 90.Румен Николов, 9.Ермес Паломино, 30.Илиян Капитанов

Стадион: “Огоста”
Съдия: Станислав Тодоров
Жълти картони: Делгеров (Монтана), Янев, Атанасов (Черно море)
Червен картон: Антон Личков (Монтана)
(през есента 0:2)

Мачът по минути
1 – svirkata.jpgНачало на мача
1 - topka.jpg ГОООЛ! 1:0 за Черно море. Мирослав Манолов бележи в шестата секун да. След изпълнението на удар от центъра Емил Копаранов сбърка и Манолов откри резултата
4 - Голмайсторът Манолов получи удар в главата и получава лекарска помощ
6 - Манолов ще остане на терена
16 - по-добра игра за Монтана, домакините бързат да изравнят
18 - Дончо Атанасов получи добра топка в наказателното поле, но Мечечиев изби
20 - добра атака на Божилов, Яначков излезе и улови
23 - първи шанс за Монтана, Луис Едуардо стреля, но топката се отби от гърба на Камазола и излезе в аут
30 - topka.jpg ГОООЛ! Монтана изравнява - 1:1. Точен е Луис Едуардо, който засече центриране от фаул и от няколко метра се разписа
35 - пропуск на Дончо Атанасов, който очи в очи в вратаря би в аут
38 - jalt.jpg дузпа за Черно море след фаул на Дюлгеров срещу Атанасов. Дюлгеров получава жълт картон
43 - фаул за Монтана на дъгата пред наказателното поле за игра с ръка на играч от Варна
44 - слабо изпълнение на свободния удар от страна на Луис Едуардо
45 - край на първото полувреме

46 – svirkata.jpgНачало на второто полувреме
46 - Треньорът на гостите от Варна Стефан Генов извършва първа смяна.
54 - Домакините пропускат да изравнят резултата. Бразилецът Луис Едуардо се озова очи в очи срещу Петър Денчев, вратарят на Черно море обаче излезе, скъси ъгъла и предотврати гол в мрежата си.
57 - Воденичаров получи добро подаване зад гърба на отбраната на "моряците", но не улучи вратата с удар от въздуха.
58 - smqna.jpg Втора смяна за Черно море. Живко Атанасов влиза на мястото си на Марлон Фернандес.
63 - Паломино е изведен добре зад защитата, но не успява да прехвърли вратаря
65 - атака на Черно море е спряна със засада на Манолов
67 - topka.jpg ГОООЛ! 3:0 за Черно море, Мирослав Манолов бележи хеттрик, след като финтира вратаря Яначков