Нападателят на Черно море Георги Божилов вкара първия гол в новото първенство на “А” група. Юношата на ЦСКА се разписа в 53-ата минута на мача с Монтана, спечелен от неговия тим с 2:0. Вторият гол бе дело на Самуел Камазола.

Треньорът на домакините Стефан Генов бе заложил на очакван състав, като атаката водеше новото попълнение Хермес Паломино, подкрепян от Божилов. За Монтана титуляри бяха четирима играчи, които бяха привлечени през лятото - Димитър Коемджиев, Янко Сандански, Димитър Воденичаров и Борис Кондев.

“Моряците” доминираха през първото полувреме на двубоя на стадион “Тича”. Дончо Атанасов бе много активен, но ударите му не попадаха в рамката на вратата. Неприятен инцидент стана в 38-атъа минута, когато Росен Колев неволно изрита Сандански в лицето. За щастие халфът бе не наранен сериозно.

В 53-ата минута Божилов вкара първия гол. Нападателят получи от Камазола на точката за изпълнение на дузпа и с мощен шут направи 1:0. В 65-ата минута на терена се появи Мирослав Манолов, който не бе играл в официален мач около година и половина заради сериозна контузия. Таранът бе аплодиран бурно от агитката.

В 74-ата минута Камазола направи 2:0, след като изпълни добре свободен удар, топката се отби от гредата и влезе във вратата. До края на мача Манолов имаше шанс да се разпише с глава, но ударът му мина над вратата.

ЧЕРНО МОРЕ - МОНТАНА 2:0
1:0 Георги Божилов (53), 2:0 Самуел Камазола (74)

cherno_more.JPGЧЕРНО МОРЕ: 26.Илко Пиргов, 25.Сашо Александров, 18.Ивелин Янев, 15.Александър Александров, 55.Росен Колев, 16.Димитър Петков (78-7.Станислав Стоянов), 30.Илиян Капитанов (72-90.Румен Николов), 8.Дончо Атанасов, 14.Георги Божилов, 5.Самуел Камазола, 9.Хермес Паломино (65-10.Мирослав Манолов)
Резерви: 1.Петър Денчев, 3.Цветан Йотов, 7.Станислав Стоянов, 90.Румен Николов, 19.Христиан Попов, 27.Даниил Ратников, 10.Мирослав Манолов
Треньор: Стефан Генов
МОНТАНА: 1.Христо Иванов, 2.Георги Мечечиев, 5.Димитър Коемджиев, 6.Тихомир Трифонов, 14.Антон Личков, 8.Димитър В. Илиев, 18.Янко Сандански, 16.Владимир Мичев (66-7.Йордан Тодоров), 9.Луис Едуардо, 10.Димитър Воденичаров (80-82.Светлан Кондев), 19.Борис Кондев (73-17.Димитър К. Илиев)
Резерви: 12.Атанас Аршинков, 4.Радослав Бачев, 3.Георги Иванов, 82.Светлан Кондев, 20.Николай Чипев, 7.Йордан Тодоров, 17.Димитър К. Илиев
Треньор: Стефан Грозданов

Варна, стадион "Тича"
Съдия: Никола Попов
Жълти картони: Росен Колев, Самуел Камазола (Черно море); Борис Кондев, Димитър В. Илиев (Монтана)

Срещата по минути
4 - Владимир Мичев извежда Димитър Воденичаров, нападателят на Монтана нахлу отляво в наказателното поле на Черно море, след което шутира встрани от дясната греда.
7 - Дoнчо Атанасов шутира от границата на наказателното поле, топката преминава над вратата на Монтана.
18 - Центриране на Дончо Атанасов от корнер, Хермес Паломино отправя удар с глава, топката премина встрани от вратата на гостите.
34 - Вратарят на Монтана Христо Иванов лови топката след удар с глава на Сашо Александров.
38 - jalt.jpg Първи жълт картон в мача, получава го нападателят на Монтана Борис Кондев.
43 - jalt.jpg Защитникът на домакините Росен Колев опитва да нанесе удар със задна ножица към вратата на Монтана, но не нацели топката, а Янко Сандански в лицето. Съдията Никола Попов му показва жълт картон.
45+1 - Край на първото полувреме.

53 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Черно море! Георги Божилов бележи първото попадение за новия сезон в "А" група! Нападателят на домакините получи топката от Самуел Камазола около точката на дузпата, завъртя се и с мощен изстрел реализира неспасяемо в мрежата на Монтана.
62 - Публиката на "Тича" е на крака и бурно аплодира един от любимците си - Мирослав Манолов, който започна да разгрява и се очаква да влезе в игра. Нападателят на Черно море не е играл близо година и половина, тъй като лекува тежка контузия.
74 - topka.jpg ГОЛ! Самуел Камазола удвоява преднината на Черно море - 2:0! Бразилецът изпълни пряк свободен удар, топката тупна пред вратаря Христо Иванов, отби се в гредата, след което влетя в мрежата.