Миньор (Перник) спря серията си от три поредни загуби. “Жълто-черните” надвиха с 3:0 Видима като гост след две попадения на Крум Бибишков и едно на Милен Василев. Поражението остави Видима сред изпадащите. Мачът е от 16-ия кръг на “А” група, който беше премесен от Българския футболен съюз заради лошото време.

Треньорът на Миньор Стойчо Стоев извади от групата чужденците Фарес Брахими, Окечукво и Фарид Бенрамдан, които бяха набедени за поражението с 0:1 от Черно море през уикенда. На върха на атака се завърна Крум Бибишков, който изтърпя наказание срещу “моряците”.

Двубоят започна с по-добра игра от страна на домакините, но постепенно гостите наложиха стила си. В 22-ата минута Крум Бибишков откри резултата с хубав удар от малък ъгъл. До почивката Миньор доминираше и отбеляза второ попадение. В 38-ата минута Милен Василев беше изведен очи в очи с Ивайло Василев и без проблем го преодоля.

През второто полувреме мачът се доиграваше. В 52-ата минута от чиста позиция Бибишков реши да комбинира и сбърка. В 66-ата минута вратарят Василев изби добре силен удар на Том. Малко преди края Самет Ашимов фаулира Бибишков в наказателното поле и получи червен картон. От бялата точка нападателят не сбърка за крайното 3:0 в 84-ата минута на двубоя.

В класирането Миньор води втората половина на таблицата. Разликата между първите и вторите осем е голяма и едва ли отборите от долната половина ще имат шанс да се изкачат нагоре. Тимът от Перник е 9-и с 21 точки. Видима е на 14-ата позиция с 13 точки и запазва шансовете си за спасение.

ВИДИМА – МИНЬОР 0:3
0:1 Крум Бибишков (22), 0:2 Милен Василев (38), 0:3 Крум Бибишков (84)

vid.jpgВидима: 16.Ивайло Василев, 25.Цветомир Панов, 3.Самет Ашимов, 5.Георги Стойчев, 6.Калин Щърков (46 - Ангел Русев), 4.Атанас Дреновички, 23.Пламен Кожухаров, 7.Християн Кожухаров, 14.Максим Стойков, 20.Николай Чипев, 9.Кристиян Тафраджийски
Резерви: 69.Николай Митев, 10.Ахмед Хикмет, 19.Евгени Игнатов, 8.Руслан Иванов, 15.Ангел Русев, 21.Димитър Наков, 13.Георги Иванов

min_pk_logo.jpgМиньор: 91.Иван Чворович, 3.Николай Христозов, 5.Божидар Стойчев, 7.Милен Василев, 10.Томислав Павлов (79 - Ивайло Цветков), 11.Илиан Илиев (65 - Ивайло Стоянов), 17.Ванчо Траянов, 23.В. Василев, 33.Том (87 - Том), 76.Крум Бибишков, 99.Сабри
Резерви: 1.Николай Банков, 3.Иван Михов, 6.Камен Хаджиев, 8.Йордан Йорданов, 13. Ивайло Стоянов, 14.Ивайло Цветков, 59.Венци Иванов

Стадион: "Раковски"
Съдия: Николай Йорданов
Жълти картон: Щърков, Чипев, Стойчев, Ашимов (Видима), Стойчев (Миньор)
Червен картон: Ашимов
(от есента 0:1)

Мачът по минути
1 – Начало на мача
2 - пробив на Дреновички, който намери добре Пламен Кожухаров, но бранител се намеси и изби
3 - Кожухаров лежи на земята и получава лекарска помощ
4 - шанс за Видима. Чипев действа добре и намира Християн Кожухаров, който от няколко метра не успява да засече добре
20 - добра атака на Чипев, койти проби по фланга, но защитник отне
30 - Том проби и се справи със защитата на Видима, след което отправи хубав удар. Вратарят Ивайло Василев спаси
38 - ГОООЛ! 2:0 за Миньор. Милен Василев е изведен очи в очи с Ивайло Василев и без проблем го преодолява