Миньор (Перник) победи с минималното 1:0 Видима-Раковски в мач от първия кръг на "А" група. Срещата се игра на стадион "Славия", тъй като "жълто-черните" са наказани за две домакинства от края на миналия сезон.

Единственото попадение реализира Ивайло Стоянов в 71-ата минута. Символичните домакини можеха да поведат още преди почивката, но Румен Рангелов пропусна да реализира от дузпа.

Избраниците на Стойчо Стоев бяха по-добри срещу тези на Костадин Ангелов и напълно заслужено грабнаха трите точки.

В 15-ата минута съдията Таско Тасков посочи бялата точка за нарушение срещу Милен Василев в наказателното поле. Румен Рангелов би много слабо и вратарят на Видима Ивайло Василев отрази.

До почивката домакините имаха още няколко добри възможности, но така и не успяха да стигнат до попадение.

И през второто полувреме "жълто-черните" владееха инициативата и логично попадението във вратата на Видима не закъсня. В 71-ата минута Миньор поведе. Удар от около 25-26 метра на Ивайло Стоянов срещна дясната греда, след което влетя в мрежата на слисания Ивайло Василев.

Малко след това влезлият на смяна Томислав Павлов можеше да увеличи преднината на домакините, но избърза с решението и прати топката в аут.

МИНЬОР - ВИДИМА-РАКОВСКИ 1:0
1:0 Ивайло Стоянов (71)

Срещата по минути
12 - Бившият футболист на Видима Костадин Аджов проби през центъра за Миньор, стреля, Ивайло Василев спасява.
14 - ДУЗПА! Халфът на Миньор Милен Василев е повален в наказателното поле и съдията Таско Тасков отсъди дузпа за домакините.
15 - ПРОПУСНАТА ДУЗПА! Рангелов стреля слабо от бялата точка, вратарят на Видима Ивайло Василев спасява.
16 - Удар на Ангел Русев не затруднява стража на Миньор Иван Чворович.
28 - Топката е насочена към Георги Какалов в наказателното поле на домакините, нападателят обаче не успя да играе с нея.
45 - Край на първото полувреме.

56 - smqna.jpg Първа смяна за Миньор. Фарес Брахими отстъпва мястото си на новото попълнение Салас Окечуко.
60 - Защитникът на Миньор Даниел Златков стреля, след което защитата на гостите се справя със ситуацията.
62 - smqna.jpg Втора смяна за Миньор. Костадин Аджов отстъпва мястото си на Томислав Павлов.
71 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Миньор! Ивайло Стоянов бележи страхотно попадение. Играчът на домакините нанесе силен изстрел от над 20 метра, топката се отби в дясната греда, след което влетя в мрежата на Ивайло Василев

73 - smqna.jpg Две смени в състава на гостите от Севлиево. Ангел Русев и Руслан Иванов напускат терена, в игра влизат Атанас Иванов и Веселин Стойков.
74 - smqna.jpg Последна смяна за Миньор. Румен Рангелов напуска, мястото му заема Ивайло Цветков.
90 - Продължението е 5 минути
90+5 - Край на мача. Миньор победи Видима-Раковски с минималното 1:0.
МИНЬОР: 91.Иван Чворович, 4.Николай Христозов, 5.Борислав Стойчев, 6.Даниел Златков, 7.Миленм Василев, 13.Ивайло Стоянов, 32.Костадин Марков, 33.Том, 9.Костадин Аджов (62-10.Томислав Павлов), 42.Фарес Брахими (56-15.Салас Окечуко), 27.Румен Рангелов (74-14.Ивайло Цветков)
Резерви: 1.Николай Банков, 2.Васил Божиков, 3.Иван Михов, 10.Томислав Павлов, 14.Ивайло Цветков, 15.Салас Окечуко, 16.Костадин Кацимерски
Треньор: Стойчо Стоев
Vidima_Rakovski.JPG
ВИДИМА: 16.Ивайло Василев, 25.Цветомир Панов, 6.Александър Бранеков, 21.Радослав Митревски, 5.Георги Стойчев, 15.Ангел Русев, 14.Руслан Иванов, 10.Христо Господинов, 13.Ахмед Хикмет, 19.Евгени Игнатов, 11.Георги Какалов
Резерви: 22.Пламен Колев, 20.Атанас Иванов, 7.Християн Кожухаров, 3.Самет Ашимов, 8.Павлин Юлианов, 23.Пламен Кожухаров, 9.Веселин Стойков
Треньор: Костадин Ангелов