Манчестър Юнайтед разби Уулвърхемптън с 5:0 като гост в мач от 29 кръг на Висшата лига. Домакините се оказаха жертва на гнева на “червените дяволи”, които бяха елиминирани от Лига Европа от Атлетик (Билбао). “Вълците” получават 5 гола в един мач за трети път в рамките на последния месец. Те загубиха с 1:5 от Уест Бромич на 12 февруари, а на 4 март отстъпиха на Фулъм с 0:5.

Димитър Бербатов не бе в групата на Манчестър Юнайтед за мача, а Хавиер Ернандес вкара два гола след почивката. Домакините играха повече от едно полувреме с човек по-малко, след като Ролан Зубар получи втори жълт картон в 39-ата минута. С този успех “червените дяволи” увеличиха на 4 точки аванса си пред Манчестър Сити на върха на класирането на Висшата лига.

Джони Еванс откри резултата в 21-ата минута, когато получи асистенция от Майкъл Карик при разиграване от корнер. Това е първото попадение на Еванс с екипа на Манчестър Юнайтед. След това гостите останаха с човек повече и до почивката вкараха още два гола чрез Антонио Валенсия и Дани Уелбек.

В първите 15 минути на втората част Ернандес вкара два гола. В 56-ата минута мексиканецът с глава засече центриране на Рафаел да Силва, а пет минути по-късно се расписа след пас на Валенсия. Стивън Флетчър пропусна най-доброто положение за Уулвърхемптън.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 29 КРЪГ
17.03.12
17:00 ч.
Фулъм - Суонзи 0:3
0:1 Гилфи Сигурдсон (36), 0:2 Гилфи Сигурдсон (66), 0:3 Джо Алън (78)
17.03.12
17:00 ч.
Уигън - Уест Бромич 1:1
1:0 Джеймс Маккартър (54), 1:1 Паул Шарнер (65)
18.03.12
15:30 ч.
Уулвърхемптън - Манчестър Юнайтед 0:5
0:1 Джони Еванс (21), 0:2 Антонио Валенсия (43), 0:3 Дани Уелбек (45), 0:4 Хавиер Ернандес (56), 0:5 Хавиер Ернандес (61)