Лудогорец продължава с успешното си представяне в “А” група. Тимът от Разград надви последния в класирането Светкавица с 5:0 на своя стадион. Два гола реализира резервата Кристиан Кабаселе, а по един добавиха Мирослав Иванов и Георги Костадинов. Петър Трифонов си отбеляза автогол. Във втори пореден мач от "А" група възпитаниците на Ивайло Петев печелят с този резултат. Преди седмица те разбиха и Видима-Раковски с 5:0.

Лидерът в класирането беше без трима основни играчи. Иван Стоянов и Жуниор Кишада претърпяха операции през седмицата, съответно на счупена скула и херния. Голмайсторът от есента Марселиньо е с контузия. Така шанс да започнат титуляри получиха Мирослав Иванов и Димо Бакалов.

За Светкавица дебютира бившият играч на Черно море, ЦСКА и Славия Ели Маркес.

Лудогорец натисна още след стартовия сигнал, но през първото полувреме гостите от Търговище се бранеха добре. В 11-ата минута гол на Димо Бакалов беше отменен заради засада. В 28-ата минута и попадение на Ели Маркес не беше признато заради същата причина. През първото полувреме домакините на три пъти искаха дузпи, но съдията Георги Игнатов не реагира.

В последната минута Лудогорец поведе с 1:0 след автогол на Петър Трифонов. Играчът на Светкавица вкара в собствената си врата след центриране на Шоко.

След почивката статуквото на терена се запази, като домакините натискаха. В 66-ата минута Мирослав Иванов удвои с хубав удар фронтално срещу вратаря. В 79-ата минута резервата Кристиан Кабаселе направи 3:0 със силен удар от 12 метра, след като засече топката от центриране от корнер. В 84-ата минута още една резерва се разписа. Младежкият национал Георги Костадинов вкара след самостоятелен пробив. До края на мача остана време за още един гол. Кабаселе се разписа за втори път в последната минута от два метра след пас на Шоко.

Лудогорец води в класирането с 45 точки. Преследвачите ЦСКА и “Левски” са с по 39, но имат мач по-малко. Светкавица е на последната позиция с едва 2 точки.

Мачът по минути тук

ЛУДОГОРЕЦ – СВЕТКАВИЦА 5:0
1:0 Петър Трифонов (45-автогол), 2:0 Мирослав Иванов (66), 3:0 Кристиан Кабаселе (79), 4:0 Георги Костадинов (83), 5:0 Кристиан Кабаселе (90)

Лудогорец: 1.Урош Голубович, 20.Шоко, 6.Александър Барт, 33.Любомир Гулдан, 25.Йордан Минев, 8.Станислав Генчев (77 - Костадинов), 28.Светослав Дяков, 19.Димо Бакалов (46 - Кабаселе), 7.Михаил Александров, 22.Мирослав Иванов, 23.Емил Гъргоров
Резерви: 13.Радек Петър, 77.Витиня, 4.Теро Мантиля, 6.Георги Костадинов, 36.Младен Кашчелан, 27.Кристиан Кабаселе, 37.Якуб Хронец

Светкавица: 1.Иван Георгиев, 24.Игнат Дамянов, 14.Петър Трифонов, 5.Иван Иванов, 16.Антон Недялков, 21.Венцислав Мартинов, 23.Христо Стамболийски, 8.Цветан Илиев, 20.Калоян Цветков (77 - Стоянов), 15.Ели Маркес, 11.Тихомир Кънев (67 - Генов)
Резерви: 12.Тодоров, 2.Станчев, 4.Генов, 6.Стоянов, 10.Шоколаров