Лудогорец записа трета победа в шампионата и продължава без поражение след четири кръга. Този път отборът надви, макар и трудно, друг новак Светкавица с 1:0. Единственият гол реализира бившият национал Станислав Генчев. На трибуните на стадион “Димитър Бурков” в Търговище бе благодетелят на тима от Разград Кирил Домусчиев.

Отборът, който взриви трансферния пазар това лято, излиза на второ място във временното класиране преди утрешните двубои. За Светкавица ситуацията е много тежка, като отборът е на дъното на класирането с голова разлика 0:11.

За домакините резерви бяха новите египетски попълнения Магду, Уахиб, Абделаати. Лудогорец бе без контузения Емил Гъргоров, а атаката водеха Марселиньо и Димо Бакалов.

Първото полувреме бе скучно, като гостите имаха лек териториален превес. През втората част домакините съвсем се прибраха в защита, играейки за точката. Така Лудогорец натискаше, а Светкавица се бранеше до 83-ата минута. Тогава едно центриране от корнер реши мача. Станислав Генчев засече с глава и вкара победния гол./БЛИЦ