Бешикташ загуби у дома от Атлетико (Мадрид) с класическото 0:3 в 1/8-финален реванш от Лига Европа и очаквано отпадна от надпреварата с общ резултат 1:6.

„Дюшекчиите“ затвърдиха превъзходството си срещу турския гранд и го пречупиха още през първата част, след като Адриан Лопес бе точен в 26-ата минута за 0:1. След почивката гостите отново бяха по-активни и в 83-ата минута колумбийският национал Радамел Фалкао покачи на 0:2. В четвъртата минута на добавеното време Едуардо Салвио оформи крайното 0:3.

Атлетико (Мадрид) повече от заслужено продължава към 1/4-финалите на Лига Европа.

(1:3 от първия мач, общ резултат 1:6)
0:1 Адриан Лопес (26), 0:2 Радамел Фалкао (84), 0:3 Едуардо Салвио (90+4)

Истанбул, “Инюню”
Съдия: Паоло Талявенто (Италия)

Бешикташ: 1.Речбер, 5.Тораман (61 – 15.Мехмет Аурелио), 55.Коркмаз , 6.Сивок , 3.Кьойбаши, 20.Шимао (59 – 11.Пектемек), 17.Даг (46 – 23.Холошко), 4.Мануел Фернандеш, 8.Кавлак , 33.Еду, 9.Уго Алмейда

Атлетико (Мадрид): 13.Куртоа, 23.Миранда, 6.Фелипе Луис, 2.Годин, 20.Хуанфран , 14.Габи (85 – 18.Домингес), 4.Марио Суарес, 11.Туран (60 – 12.Асунсао), 19.Коке (73 – 8.Едуардо Салвио), 7.Адриан, 9.Фалкао